Людмила Зубко розповіла, як батьки і вчителі можуть перевірити навчальні заклади, щоб безпечно повернути дітей до шкіл

Діти мають право навчатись у безпечних умовах, особливо коли коронавірус залишається суспільною загрозою. Допомогу в підготовці шкіл до повноцінного нового навчального року пропонує підприємиця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко.

Разом з командою фахівців вона розробила для батьків і вчителів покрокову інструкцію з оцінки школи по всіх пунктах інфекційної безпеки. Для цього потрібно завантажити із сайту Людмили Зубко відповідну чеклист-анкету, заповнити її та надіслати на адресу bezpechnashkola.zhytomyr@gmail.com, вказавши у листі назву та номер школи. Інфекціоністи оцінять всі дані та нададуть чіткі рекомендації щодо усунення недоліків.

«На противагу загальним інструкціям від МОЗ, наші покрокові рекомендації прораховані до дрібниць. Заради безпеки дітей ми враховуємо усе: як має відбуватися зустріч учнів, що робити при виявленні симптомів хвороби, як має бути організоване харчування, прибирання, як правильно дезінфікувати поверхні, як провітрювати приміщення, як поводитись батькам та вчителям і так далі. Коли йдеться про здоров’я і безпеку дітей, неважливих речей не існує», — переконана Людмила Зубко.

 

Також у серпні в Житомирі пройдуть тренінги з інфекційної безпеки для вчителів, батьків і дітей. Це стане ще одним кроком започаткованої Людмилою Зубко ініціативи «Альтернатива є — безпечна школа».

«Ми з командою започаткували цей проєкт у липні. Взяли одну школу, на прикладі якої відпрацьовуємо зразковий стандарт безпеки, — розповідає вона. — Але давайте говорити відверто: у нашому місті 41 школа, а часу до першого вересня все менше. Тому я звертаюся передусім до батьків та вчителів — роздруковуйте напрацьований нами чеклист і на його основі перевірте свої навчальні заклади. Ми надамо усю необхідну допомогу. Діти мають вчитися у школах, а школи — бути безпечними».

Проєкт «Альтернатива є — безпечна школа» проводиться в партнерстві з Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC), яку очолює лікар-епідеміолог, кандидат медичних наук, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні» Андрій Александрін. NEGIC була заснована у 2012 році в рамках виконання Проєкту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» і за цей час провела аудит у понад 400 об’єктах та більше 1000 навчальних заходів. Група надає повний спектр консультацій з профілактики та контролю над інфекціями на соціально критичних об’єктах (заклади охорони здоров`я і освіти), підприємствах, об’єктах громадського харчування і ресторанного бізнесу, транспорті тощо.

Будьте першим, хто прокоментував "Людмила Зубко розповіла, як батьки і вчителі можуть перевірити навчальні заклади, щоб безпечно повернути дітей до шкіл"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*