Львівські сміттєві пірати догралися: жителі Олевщини обіцяють палити їхні машини

Поблизу Олевська прямо на дорогу вивалили дві вантажівки побутових відходів, серед яких шприци та інші медичні засоби. За товарними чеками можна зробити висновки, що сміття приїхало зі Львівщини. Нахабність та безглуздість цього вчинку у тому, що сміттєві пірати не доїхали до полігону твердих побутових відходів буквально кілька метрів.

«Мені зателефонував один із керівників місцевого держлісгоспу і повідомив, що місцевими лісниками поблизу села Рудня-Бистра, за 4 км від Олевська, де розташований полігон твердих побутових відходів, не доїжджаючи полігону, а саме на проїжджій частині дороги, яка з’єднує нас із селами Рівненської області – викинуто дві вантажівки сміття. Ми оперативно разом із прес-службою Олевської міської ради виїхали на місце…» –  розповідає заступник міського голови Олевська з питань економічного розвитку, інвестицій та земельних відносин Олександр Ніколайчук.  

Олевськ: доки можна це терпіти?

«Дійсно, побачили ці тони сміття. Походження його зі Львівської області, бо дуже багато звідти етикеток, виписок і т. д. Найгірше, що частина сміття була побутового походження та, м’яко кажучи, не першої свіжості, плюс медичне побутове сміття. Наступного дня Олевська міська рада домовилася з приватним підприємством «Будпослуги». Аби очистити територію і не допустити рознесення вітром даного сміття, його утилізували шляхом перенесення на полігон твердих побутових відходів» – продовжує О. Ніколайчук.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження. Поліція проводить слідчі дії.

«Спілкувався з місцевими правоохоронцями, справа дійсно порушена. Допитують місцевих людей, керівників підприємств, які розміщені по можливому руху даного автотранспорту вантажного, щоб взяти відео. Плюс на стаціонарних постах дорожньої інспекції, які є на трасі Київ-Ковель. Щодо настроїв населення, то люди закликають: якщо подібні факти є – повідомляти, а якщо спіймають – вдатися до радикальних дій. А саме спалити цей вантажний транспорт…» – розповідає чиновник.

Львів: можливо, це і ми, але не факт…

У Львівському департаменті розвитку та експлуатації ЖКГ не виключають того, що сміття їхнє. Окрім того, кажуть, що проводять власне внутрішнє розслідування цього інциденту.

«Зараз я дав доручення: сміття, яке вивозиться з міста Львова, зважується, і всі машини, за якими ми оплачуємо вивезення, мають трекери. Мої працівники зараз відслідковують. В п’ятницю, якщо не помиляюсь, прийшло таке повідомлення. Ми берем інформацію не за 15 число, а берем інформацію з початку місяця, які машини їхали в напрямку Житомира, в напрямку Києва і на Дніпропетровськ. Ми відслідковуємо, і думаю, що ми знайдемо того, хто це зробив і покараємо!» – запевняє директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.

«В нас є приклади, коли ми зловили закарпатських перевізників, які надавали послуги з вивезення сміття. Тобто, перевізники, які обслуговують місто Львів, сплатили гроші за вивезення з міста Львова в кінцеву точку. І ці машини були зловлені, тому що вони самовільно скидають сміття, де заманеться, але беруть гроші. Вони везуть, припустимо, в Дніпропетровськ, а насправді машини були зловлені в Івано-Франківській чи іншій області…» – виправдовується львівський чиновник.

«На сьогодні вже є порушені справи про те, що мало того, щоб покарати їх штрафами, а відповідно й ставимо під конфіскацію їхню техніку, яка надає послуги. І це несе збитки тому підприємству. Плюс до того включаються важелі екологічної інспекції за самовільне скидання сміття. Є перевізники, в місті є 6 перевізників, вони мають укладені угоди як з житловим фондом, так і з бюджетними установами, у тому числі з лікарнями. Ми оплачуємо їм за вивезення сміття, за машини, які обладнані GPRSтрекерами. Для перевізника вигідно – вивезти сміття і отримати за це гроші. Якщо він сам кудись везе , то не отримує за це гроші…» – запевняє Н. Романчук.

«І тому він нам подає певний пакет документів, за те, щоб йому оплатили на вивезення конкретної фури. Одним із тих документів є GPRS-трекер. Тобто роздруківка маршруту цієї машини. І перше, як ми контролюємо, ми бачимо всі GPRS-трекери, і якщо якийсь перевізник наймає машину і вона їде, наприклад, у Київ, то ми бачимо, чи вона доїхала до Києва чи не доїхала. Якщо по маршруту ми бачимо, що вона не доїхала, тоді ми можемо поставити перед нею питання, що де та машина ділася? І тоді контролювати, куди вона ділася. Зараз мої працівники займаються тим, щоб вияснити, які машини за останній період їхали в тому напрямку і які машини не доїхали свого кінцевого маршруту. І я думаю, що день, два, три і ми вияснимо, які це машини і тоді вже будемо вживати відповідні заходи про притягнення відповідного перевізника до відповідальності» – оптимістично завершив Н. Романчук.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

P. S. Коментар Times.Zt.Ua. З пояснень Назарія Романчука все зрозуміло, окрім одного: чому на півночі Житомирщині вже понад рік триває львівський сміттєвий тероризм? «День, два, три і ми вияснимо…» – пробачте, а що заважало зробити це раніше? Бо складається враження, що у Львові виробили цілу систему «елегантських візмазок» від цієї болючої теми. Вивалити дві фури гнилого сміття на роздоріжжі, не довізши його до полігону – це вандалізм, свинство і хамство. Це виглядає, наче великий культурний Львів плюнув межи очі маленькому Олевську. За що?..

Наша редакція має закономірні запитання.

  1. Пане Н. Романчук, дайте відповідь: чому Львівщина винаймала закарпатських перевізників? Це така схема – заплатити чужим, щоб відвести підозри від своїх? Чи у Львові бракує власних охочих перевозити сміття за гроші?
  2. Пане Н. Романчук, дайте відповідь: скільки підприємств у вас ВЖЕ покарано за сміттєве піратство? Як саме покарано? Назвіть ці підприємства, будь-ласка!
  3. Пане Н. Романчук, дайте відповідь: скільки транспортних засобів ВЖЕ конфісковано за це?
  4. Пане Н. Романчук, дайте відповідь: чи всі сміттєвози Львівщини мають GPRS-трекери? Хто і як контролює відповідність реальних маршрутів заявленим?

Нагадуємо, раніше TIMES.ZT писав: Ціна сміття або “сміттєва” політика у Житомирі

Будьте першим, хто прокоментував "Львівські сміттєві пірати догралися: жителі Олевщини обіцяють палити їхні машини"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*