ЗНО: реєстрація завершена; учні Житомира не бажають складати російську

ЗНО в Житомирі | TIMES.ZT

2018 року ЗНО буде проводитися з 11 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, хімія, фізика, англійська, німецька, французька, іспанська мови. 

  • Графік проведення ЗНО-2018
  • Процедура ЗНО та пробного тестування
  • Особливості кампанії 2018
  • Що потрібно мати з собою
  • Що думають про ЗНО учні

До вищого навчального закладу можна подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років.

Графік ЗНО 2018 | TIMES.ZT

Графік проведення ЗНО-2018

Математика: 22 травня (вівторок)

Українська мова і література: 24 травня (четвер)

Іспанська, французька, німецька мови: 29 травня (вівторок)

Англійська мова: 1 червня ( п’ятниця)

Біологія: 4 червня (понеділок)

Історія України: 6 червня (середа)

Географія: 8 червня (п’ятниця)

Фізика: 11 червня (понеділок)

Хімія: 13 червня (середа)

 

За статистичними даними Українського центру оцінювання якості освіти, станом на 19 березня 276 694 особи успішно пройшли процедуру реєстрації. Учні, які успішно зареєструвалися, незабаром отримають інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, а також сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Все, що необхідно знати учасникам ЗНО

«19 березня закінчилася реєстрація на основне зовнішнє незалежне оцінювання, яке розпочнеться 22 травня 2018 року. Та не менш важливими датами є: 24 березня – пробне ЗНО з української мови і літератури, та 31 березня – пробне ЗНО з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – за вибором учасників. У Житомирі можливість пройти пробне зовнішнє незалежне оцінювання буде надана у чотирьох загально освітніх школах: Ліцей №2, ЗОШ №5, Спеціалізована школа №16 і ЗОШ №5,» – інформує Ольга Єрмакова, головний спеціаліст управління освіти Житомирської міської ради.

Пунктів ЗНО по Житомирській області всього буде 46.

Ольга Єрмакова, головний спеціаліст управління освіти Житомирської міської ради | TIMES.ZT

О. Єрмакова повідомила: пройшовши пробне тестування, учасники зможуть ознайомитися з системою розташування аудиторій, спробувати процедуру тестування та підготуватися морально до основного етапу зовнішнього незалежного оцінювання. Також вона поділилася основними особливостями проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році: «Основними особливостями ЗНО-2018 є проведення тестування з іноземних мов. Вперше для всіх буде запропонована обов’язкова частина тестування під назвою «аудіювання». А також відсутність російської мови в переліку предметів – через невелику кількість осіб, які виявили бажання проходити тестування з даного предмету…»

Пробне тестування ЗНО | TIMES.ZT

Оцінки з ДПА учасники зовнішнього незалежного оцінювання можуть отримати з трьох навчальних предметів:

1) українська мова та література

2) математика або історія України (за вибором випускника)

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

…Із собою мати питну воду прозорого кольору без етикетки…

Для того, щоб учасника допустили до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, йому необхідні такі документи:

атестат;

запрошення (отримають усі учасники ЗНО);

документ, що підтверджує особу.

Також при собі обов’язково мати 2 чорні кулькові ручки та питну воду прозорого кольору без етикетки.

Якщо учасник не подолав поріг «склав/не склав», він втрачає можливість вступати до вищого навчального закладу, але отримує документ про загальну середню освіту.

Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання будуть вжиті усі можливі заходи контролю, в кожній аудиторії будуть присутні інструктор та помічник інструктора, в коридорі закладу буде знаходитися черговий, який стежить за тим, щоб учасники тестування не вдавалися до списування за межами аудиторії. Але контролерами будуть й самі учасники: наприклад, спостерігати, аби інструктори не порушували інструкцію проведення, щоб не було ніяких махінацій і підказок.

Кожен, хто прагне стати громадським спостерігачем під час зовнішнього незалежного оцінювання і самостійно проконтролювати проведення тестування, повинен зареєструватися завчасно. Реєстрація здійснюється на вул. Михайлівській, 15.

 

Підготовка до здачі зовнішнього незалежного тестування | TIMES.ZT

Що думають про ЗНО учні

Віктор, учасник ЗНО-2018:

«Реєстрація на ЗНО це дуже важке і клопітке завдання. До якого потрібно віднестися з великою відповідальністю. Коли я прочитав увесь перелік потрібних документів та ознайомився з правилами прийому, мій мозок ледь не вибухнув. На мою думку, варто, щоб реєстрацією та іншими питаннями щодо оформлення документів для зовнішнього незалежного оцінювання займалися спеціальні служби. Або потрібно створити організацію при школах, яка буде розбиратися з проблемними питаннями реєстрації…»

Багато батьків та майбутніх абітурієнтів видихнули з полегшенням, але це тільки початок! Хвилювання, сльози, невдачі і перемоги – все це закінчиться лише тоді, коли абітурієнт отримає задовільну відповідь від свого омріяного ВНЗ.

Світлана, учасник ЗНО-2018:

«Ще з 1 вересня хвилювання не покидають мене, бо я з великим страхом чекаю на ЗНО! Реєстрація закінчилася, а отже, час вже серйозно задуматися над своїм майбутнім. Деякі однокласники легковажно ставляться до зовнішнього незалежного оцінювання і сподіваються «впіймати» 200 балів за хвоста. Але я розумію усю відповідальність даного тестування. Ще з 10 класу почала сумлінно готуватися, тому розраховую на відмінний результат. Раджу кожному вступнику забути про везіння і хоча б трішки докласти зусиль – для того, щоб отримати перемогу в цьому нелегкому двобої з сучасною наукою…»

 

Леся ШИНДИРУК

Дивіться також:  На що слід чекати освіті з 1 вересня 2018 року?

Будьте першим, хто прокоментував "ЗНО: реєстрація завершена; учні Житомира не бажають складати російську"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*