Ви будете сміятися, але… у школах Житомира знову канікули (відео, фото)

Щоправда, не скрізь. Наприклад, у школі №16 весняні канікули почалися ще 19 березня. Гімназія №3 переносить свої канікули на Великодні свята. Гуманітарна гімназія №23 виходить на канікули 10 квітня. А ЗОШ №33 відпочиває, як і більшість шкіл Житомира: від 25 березня до 1 квітня включно.

Нестандартність цьогорічної ситуації в тому, що житомирські учні взимку мали додаткові «санітарні» канікули. Та й навесні вже були канікули! – так звані «газові», які уряд України вимушено оголосив на початку березня. До речі, лише за п’ять днів після весняних канікул настануть Великодні свята, а з ними і додатковий вихідний – 9 квітня.

Чи не забагато канікул?

«У школах міста канікули починаються з 25 березня і триватимуть, як завжди, тиждень,» – повідомив начальник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук. Але цей графік має рекомендаційний характер, і в ньому є винятки (див. вище).

Чиновники можуть лише вказати орієнтовні дати початку і кінця весняних канікул. Однак коли саме почнуться дні звітного відпочинку, визначається наказом по кожній конкретній школі. Таким чином, в різних навчальних закладах дні канікул можуть відрізнятися, навіть якщо школи ведуть заняття по одній програмі.

«Канікули не можуть скасувати, тому що  вони передбачені законодавством. Переставити можемо, скасувати – ні. Також все залежить від того, як вирішить адміністрація, батьківський комітет. Але, як законодавством передбачено, як прописано в інструкціях, так це і робиться,» – каже вчителька української мови та літератури Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №33.

Чи встигає школа виконувати навчальну програму?

Головна проблема великої кількості канікул зрозуміла: як учні засвоять програму, якщо вони весь час відпочивають?

Учні, з якими я спілкувалася, розповіли, що навантаження великого не відчули. Навчальний процес яким був, таким і залишився. «Домашнього завдання багато не завдають. «Нульових» уроків нема. До ДПА, зазвичай, хто хоче, той і готується сам…» – заявила Аня, учениця 9 класу.

«Ми намагаємось за 1 урок викласти учням 2 теми. А після канікул вони важко все сприймають, та й не хочуть сприймати!» – каже вчитель з предмету «захист Вітчизни».

ЗНО-2018: чи всі встигли зареєструватися на тестування?

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання завершилася. Подати заявку на участь у тестуванні можна було до 19 березня. «У нашій школі ми проконтролювали, аби усі вчасно зареєструвались. Таких, які не встигли зареєструватися, не виявлено…» – резюмує секретар однієї з житомирських шкіл.

Тим не менш, є інформація для осіб, які повинні складати ДПА у формі ЗНО та не встигли зареєструватись вчасно через поважні причини. Отже: зробити це вони зможуть у період від 3 до 21 травня. У такому випадку, можна вибрати лише ті предмети, які в результаті зарахують, як оцінку ДПА.

Олеся ЛАВРЕНЮК

Артем НОВИЦЬКИЙ

Читайте також: 

Житомирські школи скучили за дітьми. Їх чекають “нульові” уроки

Будьте першим, хто прокоментував "Ви будете сміятися, але… у школах Житомира знову канікули (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*