Дружина Президента України Марина Порошенко та віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко ініціювали старт проекту щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Установи мають запрацювати вже з 1 вересня на рівні територіальних громад. Загалом у межах області заплановано створити 30 таких центрів.
31 січня 2018 року під час робочого візиту Марина Порошенко та Геннадій Зубко представили головам ОТГ Житомирщини типовий проект створення ІРЦ, розроблений Благодійним Фондом Порошенка разом із міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Інклюзивно-ресурсні центри будуть оснащені сучасним обладнанням. Буде проведено спеціальний набір фахівців для надання кваліфікованої допомоги дітям з особливими освітніми потребами.
«У нас з радянських часів залишилася система ПМПК – психолого-медико-педагогічні консультації, які оцінювали дитину з особливими освітніми потребами і відправляли її на навчання в інтернати або на індивідуальну форму навчання. Ця мережа була на обласному рівні і до громад не спускалася. Зараз ми міняємо цю систему. Інклюзивно-ресурсні центри будуть обслуговувати дітей віком від 2 до 18 років. Вони не тільки будуть їх консультувати і розподіляти по шкільних закладах, але і супроводжувати протягом навчання і надавати корекційно-педагогічні послуги. Таким чином, ця система буде охоплювати усіх дітей з особливими освітніми потребами на первинному рівні – на рівні територіальних громад і районних центрів з розрахунком до 10 тисяч дітей у сільській місцевості і 14 тисяч у міській. З 1 вересня 2018 року по всій Україні мають запрацювати інклюзивно-ресурсні центри, тому що ПМПК будуть закриті!» – зазначила перша леді.
Дружина Президента в режимі онлайн також привітала учнів Гришківецької гімназії з відкриттям сучасної медіатеки. Під час зустрічі голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підписав Меморандум про співпрацю щодо формування мережі ІРЦ із керівниками органів місцевого самоврядування.
«Це меморандум про наміри. Ми плануємо в області створити 30 інклюзивно-ресурсних центрів за найближчі два роки. Думаю, це завдання нам під силу. Дуже приємно, що голови ОТГ розуміють, що сьогодні потрібно змінювати підходи до діток, які не мають можливостей повноцінно навчатися. Ми будемо надавати практичну допомогу і готові фінансово долучатися на умовах співфінансування. Хотілося, щоб це були спільні проекти як державної влади, так і органів місцевого самоврядування,» – пояснив голова Житомирської ОДА.
Раніше TIMES.ZT писав: Інклюзивна освіта в Україні: виклики та перспективи
Аліна ДОМБРОВСЬКА
Будьте першим, хто прокоментував "М. Порошенко та Г. Зубко хочуть розвивати інклюзивну освіту на Житомирщині"