Масштабний канал ввезення фальсифікованих препаратів для онкохворих в Україну днями було ліквідовано Службою безпеки

Кіберфахівці СБУ заблокували схему ввезення і продажу в Україні оптових партій підроблених лікарських засобів. Днями правоохоронці затримали організатора і трьох учасників злочинного угруповання, яке організувало цю оборудку. Загалом у зловмисників було вилучено 40 коробів фальсифікату на суму понад 50 млн грн.

За попередньою інформацією СБУ, учасники злочинної групи приховано переправляли до нашої держави підроблені медпрепарати онкологічної групи під виглядом гуманітарної допомоги. Продукцію, яка була незаконно ввезена в Україну, зберігали в антисанітарних умовах на орендованих складах у столиці. Після цього фальсифікат збували хворим через два спеціально створені інтернет-магазини, які адміністрували члени злочинної групи. Оплата здійснювалась на банківські картки родичів та підставних осіб, а відправку товару замовникам здійснювали через популярні поштові сервіси.

В результаті санкціонованих обшуків на складі та за адресами фактичного проживання фігурантів правоохоронці вилучили:

  • мобільні телефони та комп’ютери із доказами злочинної діяльності;
  • чорнову бухгалтерію;
  • 3 автомобілі, якими доставляли «ліки»;
  • понад 20 банківських карток, через які здійснювали розрахунок з клієнтами.

Експерти підтвердили, що вилучені препарати мають ознаки фальсифікату та не відповідають заявленим в інструкції «виробника» характеристикам.

Наразі всім учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 2 ст. 321-1 Кримінального кодексу України (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою). Зловмисники перебувають під вартою.

Окрім того, правоохоронці перевіряють понад десять лікарів-онкологів, у тому числі зарубіжних, на причетність до постачання організаторам схеми псевдоліків та розповсюдження фальсифікату серед пацієнтів.

Розслідування триває.

Нагадаємо також, що правоохоронці викрили чоловіка, який намагався ввезти в Україну російські ліки.

Будьте першим, хто прокоментував "Масштабний канал ввезення фальсифікованих препаратів для онкохворих в Україну днями було ліквідовано Службою безпеки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*