Майя Шашкіна із Коростишева про тренерську роботу, популярність бадмінтону та користь від занять (ФОТО)

Майя Шашкіна народилася та виросла в Баку (Азерабайджан). Спершу займалася спортивною акробатикою, а у 8 класі перейшла у бадмінтон. На кілька років зробила перерву в спортивній діяльності. Зокрема, це було пов’язано з початком війни між Вірменією і «силами самооборони Нагірного Карабаху» з однієї сторони та Азербайджаном з іншої, а також вимушеним переїздом в Україну у 1995 році. Родина оселилася в містечку Коростишів на Житомирщині, де мешкає й донині.

Майя Шашкіна разом із донькою Мариною працюють тренерами з бадмінтону – проводять заняття і майстер-класи для дітей шкільного віку та дорослих. Кажуть, що популярність цього виду спорту з кожним роком лише зростає. Спортсмени із Житомира та Коростишева їздять на змагання і показують доволі хороші результати, втім, ще є над чим працювати, аби скласти гідну конкуренцію іншим регіонам, де ситуація з підготовкою та умовами дещо краща. Мова йде про Харків, Дніпро, Одесу, Київ, Чернігів.

Майя Шашкіна мріє, що колись у навчальних закладах Житомира та області на уроках фізкультури буде окремий модуль, присвячений саме бадмінтону, а також з’явиться більше майданчиків для тренувань і проведення турнірів. Поки ж займатися можна і на звичайних стадіонах під відкритим небом, а якщо у приміщенні, то їх висота має бути не менше 8 м. Приміром, у Житомирі такий спортзал є в ДУ «Житомирська політехніка», де і проходять обласні змагання з бадмінтону.

«Після переїзду я бадмінтоном не займалася, бо якось навіть не знала, з якого боку підійти. Потім потрапила у місцеву спортшколу – Коростишівський ДЮКФП. Маючи певні спортивні навики та досвід, почала працювати тренером і ось уже минає 18 років як я тренер-викладач по секції «бадмінтон». У спортивну школу ходять діти з першого по 11 класи, але також є й старші люди, кому просто цікаво грати у бадмінтон, спілкуватися, корисно проводити час, отримувати задоволення від цього всього, хто хоче покращити фізичну форму, загальний стан здоров’я, роботу серця, зір і так далі.

Тобто вони тренуються для себе переважно і не беруть участь в змаганнях, а молодь займається задля досягнення результатів. Часу на це витрачається дуже багато, бо потрібен не рік, не два, але діти дуже стараються, а я у свою чергу віддаю їм все те, що маю у плані спортивної підготовки.

Одне тренування в дітей триває 2,5 години, та, якщо зал вільний, то можемо там провести і 4 години. Мені самій дуже подобається цей вид спорту, дітям подобається зі мною і у нас це навіть як відпочинок спільний виходить, – пояснює Майя Шашкіна. – Бадмінтон із 1992 року – офіційно олімпійський вид спорту. В Україні постійно проводять чемпіонати з бадмінтону – в Києві, у Львові, є клубні змагання, Житомирська область влаштовує турніри. Протягом останнього часу скрізь намагаємося їздити, виступати, заявляємо про себе, що ми з’явилися на Житомирщині, бо це одна із найбільших областей, але у нас особливо нікого й не було раніше. Весь час не давала спокою думка: «чому ми не можемо, коли інші можуть». Можливо, саме бажання довести, що ми готові змагатися і виборювати нагороди, поступово вивело нас на певний рівень, але, звичайно, хочеться більшого, тож активно працюємо над цим у міру своїх можливостей».

Для гри у бадмінтон вікових обмежень не існує. Можна прийти у 6-7 років, а можна і в 67, різниця лише у тривалості тренувань і навантаженні. Існує аеробадмінтон, який можна грати на вулиці, в парку, в дворах, у вітряну погоду.

Бадмінтон допомагає покращувати загальний емоційний стан, виходити зі стресових ситуацій, що особливо доречно в нинішніх умовах, а ще сприяє гарній роботі серця (кардіонавантаження під час занять), підтягнутій формі тіла, м’язам. Він може слугувати як вправи для очей для тих, хто має проблеми із зором, оскільки на майданчику необхідно постійно слідкувати за воланчиком.

“Сьогодні ми продовжуємо активно тренуватися , брати участь у змаганннях і популяризувати бадмінтон. Все це завдячуючи нашим ЗСУ, які бродовжують боронити країну, забезпечувати мир і спокій цивільного населення, аби ми мали можливість жити, працювати, розвиватися, займатися улюбленою справою. Щиро вірю, що після перемоги Україну чекає багато спортивних, культурних, наукових, освітніх та економічних звершень”, – говорить Майя Шашкіна.

Юлія Демусь

Запальні SUP-прогулянки в Житомирі: чудова альтернатива екстриму (ФОТО)

18-річна спортсменка Дар’я Лукащук збирає кошти, аби поїхати на чемпіонат Європи з кіокушинкай карате (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Майя Шашкіна із Коростишева про тренерську роботу, популярність бадмінтону та користь від занять (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*