З жовтня минулого року кожні три тижні у Житомирі проходять мирні пікети за чіткі терміни служби для військовослужбовців.
На такі акції у вихідні традиційно виходять дружини, мами, сестри та діти захисників, а також долучаються небайдужі представники громади.
Варто зазначити, що це всеукраїнська ініціатива, яка обʼєднала тисячі людей з єдиною вимогою – встановити на законодавчому рівні чітки терміни служби для воїнів, які добровільно стали на захист країни у перші дні повномасштабного вторгнення або були мобілізовані через військкомати і ТЦК. Для кожного з них це рішення стало квитком в один кінець без подальшого права вибору.
Черговий пікет у Житомирі тривалістю майже дві години провели 15 вересня на майдані Корольова біля «Алеї слави Героїв», а далі учасниці перемістилися до пішохідних переходів по Великій Бердичівській навпроти Михайлівської. Деякі водії, що проїздили повз, сигналили на знак підтримки, але із перехожих, частина з яких звернула увагу на жінок із плакатами, не висловили бажання долучитися.
Схожа ситуація була і під час попередніх акцій, які проходили і на майдані Корольова, і біля одного з ТРЦ. На жаль, житомиряни демонструють байдужість до того, що права оборонців країни порушують. Натомість, і на самі пікети виходить все менше людей – хтось розчарувався, що за рік так і не вдалося нічого досягнути, у когось рідні за цей час загинули на фронті, отримали важкі поранення і звільнилися, перевелися на тилові посади тощо.
Житомирянка Наталія – одна з постійних учасниць пікету за чіткі терміни служби, яка прийшла вже 17-й раз. Відзначає, що посадовці не рахуються не лише з думкою та інтересами військових, але й не звертають увагу на те, що вже рік намагаються донести їх рідні під час подібних зібрань, безпосередніх зустрічей, звернень та ін.
Зокрема, з 16 вересня до 1 жовтня планують перебувати біля Урядового кварталу в Києві (блокпости на вʼїзді).Це довготривала акція, куди їдуть і представники Житомира, адже наміру здаватися не мають, поки їх не почують.
Ще одна житомирянка – Ірина, 10 вересня відвідала конференцію за участю нардепів, юристів, ветеранів, правників, представників сфери бізнесу, родин військових, де обговорювалося питання прийняття закону про економічне бронювання.
«Ми розуміємо, що в умовах війни економіка повинна продовжувати працювати і ми не проти економічного бронювання, але за те, щоб поряд з цим був закон про чіткі терміни служби. Ситуація на зараз виглядає так, що ми бронюємо 1,5 млн осіб, але тих, хто на фронті вже більше двох років – змінювати ніхто не збирається. Так не має бути, тому ми будемо наполягати на тому, що або варто переглянути основні моменти про економічне бронювання, або приймати обидва закони», – додає Ірина.
Юлія Демусь
На Михайлівській юні житомиряни створюють паперові літаки і ракети (ФОТО)
На 8 локаціях знімають 1140 портретів житомирян до Дня міста (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Майже рік житомирянки виходять на пікети, аби відстоювати право військових на чіткі терміни служби (ФОТО)"