Мелодії супротиву: роль музики у боротьбі за культурні цінності (ВІДЕО)

Мелодії супротиву: роль музики у боротьбі за культурні цінності

З настанням війни, багато культурних сфер України перейшли у нову стадію розвитку. Мистецтво стало сучасним видом зброї, яке об’єднало народ та підняло дух військових. Творчі особистості почали активно створювати унікальний український контент, який зацікавив людей у всьому світі. Зокрема, у різних європейських ЗМІ почали з’являтися матеріали про культурні здобутки та мистецькі здібності українців. Не винятком стала музична сфера, у якій наразі оспівується безліч різноманітних почуттів: від страху втратити найдорожче до бажання звільнити країну від ворогів.

Українські музичні виконавці та гурти на постійній основі проводять благодійні концерти з метою підтримати мешканців країни та надати їм можливість відчути щасливі емоції. Водночас важливим аспектом у їх діяльності є збір коштів на ЗСУ. Українські пісні мають різний мотив та тематику, яка надихає на подолання найважчих життєвих випробувань. Завдяки чому, творчість стає важливим фактором в умовах війни. До вашої уваги топ виконавців, чиї треки підкорюють своєю історією та чуттєвістю виконання.

«Антитіла» – український попрок-гурт із Києва, який виник у 2007 році. Його вокалістом є Тарас Тополя, який став автором більшості текстів до пісень. За плечима у гурту яскраві відеокліпи, а також саундтреки до відомих українських фільмів та серіалів. Після повномасштабного вторгнення його учасники стали на захист України у складі бойового 130 батальйону ТРО ЗСУ.Одними з найвідоміших пісень гурту є такі як «Мій сокіл», «Люди як кораблі» «В неволі», «Фортеця Бахмут». Зокрема, у пісні «Фортеця Бахмут» оспівується незламність українських захисників.

Ярмак – реп-виконавець з Борисполя. Його треки присвячені ліриці, у якій розкриваються соціальні проблеми людей. Виконавець проводив численні тури по містах України та брав участь у різноманітних музичних фестивалях. До того ж, Ярмак відіграв важливу роль у подіях Євромайдану, коли зібрав документальні відеоматеріали з місця подій та змонтував їх у відеоряд до свого кліпу. Наразі виконавець створює пісні, присвячені подіям війни в Україні, у яких демонструє відвагу боротьби ЗСУ. Одними з таких є «Моя країна», «Дике Поле» та «Хай нам, брате, пощастить».

Христина Соловій – виконавиця з Львівської області, яка була першою артисткою, чиїм продюсером став Святослав Вакарчук. У 2016 році співачка була призером на премію YUNA-2016 в номінації «Культура і музика». У її піснях часто поєднується жива музика з електронікою. Окрім цього, творчість дівчини оцінюють як поп-фолк нового покоління. Під час повномасштабного вторгнення співачка випустила багато треків, серед яких такі як «Подзвонити мамі», «Лісова пісня», «Юність», «Українська лють» та інші.

Схожа – співачка з Києва, яка творить у жанрі інді-поп. Тематика її пісень стосується пошуків людиною свого місця у Всесвіті та важливості вирішення суспільних проблем. Зокрема, виконавиця презентувала пісню «Азов», яку присвятила захисникам «Азовсталі». Маючи етнічний тембр голосу, співачка зачаровує слухачів своєю творчістю та змушує замислитися про те, як важливо досягти своєї мети.

BURLA – сучасний реп-виконавець з Сумської області, який пише правдиві тексти про війну в Україні. Серед найпопулярніших його треків такі як «Молитва солдата», «Біля мого вікна» та «руський корабль». Композиція «Молитва солдата» була написана за мотивами реальних історій захисників України. Також в одному із треків під назвою «Крим» співак продемонстрував підтримку до кримськотатарського народу та значення Криму в складі України.


«KAZKA» – український музичний гурт, у репертуарі якого присутнє виконання поп-музики з елементами електрофолку. Тематика пісень стосується різноманітних життєвих ситуацій та шляхів їх подальшого вирішення.Дебютними піснями гурту є такі як «Без кохання», «Плакала», «Свята» та інші. Зокрема, важливою композицією стала «I’m Not Ok», присвячена подіям війни в Україні. У ній оспівуються почуття кожного українця та українки, аби світові вдалось заглибитись у те, які наслідки приносить війна.

В сучасних умовах важливо підтримувати творчість українських виконавців. Саме вони творять майбутнє музичної індустрії нашої країни та виконують важливе завдання, яке полягає у збереженні української культури.

Марина Лозко

Будьте першим, хто прокоментував "Мелодії супротиву: роль музики у боротьбі за культурні цінності (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*