За рік повномасштабної війни народилося чимало мемів про події в країні. Це суперсила українців – жартувати про все, і тим самим показувати ворогу, що він нас не зачепить і не змусить сумувати.
«Times.ZT» зібрали найгучніші меми про війну в Україні за 2022 рік.
«русскій воєнний корабль, іді на*уй»
Битва за острів Зміїний – одна з найбільш гучних подій під час повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Фраза прикордонника Романа Грибова «русскій воєнний корабль, іді на*уй» блискавично поширилися серед українців і на рівні всього світу. Цей вислів певний час був усюди: на бордах, одязі, чохлах на телефони. Люди робили навіть тату з цим написом, і, звісно, купу мемів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/278789372_5078719842174629_4416263072656765420_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/182077953.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/574349664ab337e0825b277acf3c2bfbe301f238.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/6258ce1fdcf68-1024x537.jpg)
Крейсер «москва»
14 квітня російський ракетний крейсер «москва» пішов за напрямком «воєнного корабля». Дві українські ракети «Нептун» відправили «москву» на самісіньке дно, де йому і місце.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/243.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/327.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/413.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/619.jpg)
Чмоня
Полонений російський чмоня найкраще за все продемонстрував силу та міць «другої армії світу». Фотожаби з чмонею одразу ж розлетілися мережею.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/chmonya.jpeg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/251329-1024x992.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/251326-1024x768.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/251324-767x1024.jpg)
«А я вам покажу откуда на беларусь готовілось нападеніє…»
Ця мемна фраза лукашенко стала настільки популярною, що жартів про це було аж занадто багато. Не говорив про «четирє точки» хіба що ледачий.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/84a011a35ca70c83c0ccaffdeb1515209d155979-1024x768.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/36c8fffd2464aa9d985518bf0aaa6fd44ec7bd68.png-1024x695.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/3c4643dcd53e20b0145f82debd9f19270ffa5a4e.png.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/c6384a4be03fc08544a1355e21278758cf5c0782.jpeg.webp)
медведчук і марченко
У квітні СБУ затримала народного депутата України, лідера проросійської партії ОПЗЖ віктора медведчука. Фото з затримання одразу стало мемним. Згодом його дружина оксана марченко записала відеозвернення до президента України та Турції, з проханням звільнити медведчука, що також було висміяно українцями.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/205143c625892d6360a602834519af94cb5344f1.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/892a950fc68fdc2d58f7ad55007cb47120f65e6c.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a0ea5013b7130afd9781786ae6b0e8827f7578b7.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/0e2b8d6cb5c2b0d5e16fdc716e1dc663f0b6aaf7.jpeg-753x1024.webp)
Чорнобаївка
росіяни близько 26 разів відправлялися в пекло у Чорнобаївці. Там, бавовна раз за разом нищила техніку окупантів. Населений пункт став легендою, а русня досі боїться випадково наступити на ті ж граблі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/dfa436621323fc7eff8f0239af7cdc95d66212c3.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/52cb915f6b2175726ac885b01f0dd6cd95d99f99.jpeg-1024x526.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/46988ff3f56186c74564b4bcb45201f4d0e67088.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/eedc6224b9a5993bc8eca4780622b8deaaf678e7.png.webp)
Кримський міст
Вранці 8 жовтня в районі Керченського мосту, який з’єднує анексований півострів Крим з росією сталася потужна бавовна. Для українців це був найкращий суботній ранок за весь рік війни.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/676ff8d37053ff5d6ba62a32568fcbe3d2098931.jpeg-1024x770.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/abc51649651764ea0640f5532a27d4ca78e2735d.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/4400032133a4580ba053545b222f6797f5ef9102.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/7bb6e6c235fcd8b641568a3c20c9e1f25e1bb295.jpeg.webp)
Збори Притули
«Цей день настав» – слова, які стали популярним мемом. Їх сказав відомий український ведучий і волонтер Сергій Притула перед тим, як оголосити новий збір на допомогу ЗСУ.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a56b20cd2fbc7719dbf55039ea4b9330475937b3.png-1024x984.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/097e1cdb22b947d3005c685657ab8415a81e8f8d.jpeg.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/346240cb37a46877708d493e2b5ec80a98daca16.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/b037e150350463c9bfd227bab3f61568726e746b.jpeg.webp)
Відключення світла
У жовтні окупанти розпочали бити по енергетичній інфраструктурі України. По всій країні почались відключення світла, особливо відключень зазнав Київ. Це наштовхнуло українців створити чимало мемів про це.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/42e834f568bfb41f6ae1d96608ca43d22bc0a72f.png.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/6d587d72ab66e963e9363643080fa17d5d9fd743.png.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/7f9579ab780dbc00cc657076dbe7b17b4e7565c2.jpeg-1024x597.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/e326c73559fda74b7bb4b5765582180318f9da67.jpeg.webp)
100 тисяч мертвої русні
Це була новина, якої з нетерпінням від 24 лютого чекали всі. У четвер, 22 грудня, Генштаб ЗСУ повідомив про чергові втрати росіян – кількість ліквідованих окупантів перевищила 100 тисяч. Це стало найкращим подарунком під ялинку для всієї України.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/b4d79c5f26ed064d813c19198fa5a15cdd884b85.jpeg-2-639x1024.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/561b57b7f30f186845b734e461ac2f9caedf48c3.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/7938c32af543cdf148bf1dd2b3c83cef0589b540.webp)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/49e70a5f969004044ae04667ec1828d20eb1e6b1-1024x1024.webp)
Нагадаємо, цілується з чортом і миється у кривавій ванній: на карнавалі в Європі тролять путіна (ФОТО-ВІДЕО).
Будьте першим, хто прокоментував "Меми війни: про що жартували українці протягом 2022 року"