«Мені байдуже, ви «за» чи «проти»: Борислав Розенблат планує будівництво житлового комплексу у дворі житомирян

Вчора, 21 грудня, у Житомирі на вул. Героїв Десантників відбувся протест проти будівництва на території колишнього стадіону у дворі.

Жителі багатоповерхівок кажуть, що таке будівництво прискорить ерозію землі, бо поруч знаходиться яр з незакріпленими краями.

 

До мітингуючих приходив представник компанії-забудовника Борислав Розенблат, й пояснював, що територія, на якій почали будівництво, належить ТОВ «Мостінвест». ПрАТ «Фаворит-опт» надає послуги з встановлення тимчасової огорожі на земельній ділянці, що належить ТОВ «Мостінвест» з 2005-го року.

Згодом на мітингу зібралось вже близько 150 людей. Житомиряни категорично проти будівництва житлового комплексу у дворі, поруч з їхніми будинками. 

 

«Мені байдуже, ви „за“ чи „проти“, я прийшов сюди, щоб просто пояснити, що тут буде будуватися. Ваша думка значення не має. Цей забор для того, щоб була безпека будівництва. Хочу просто попередити, ще раз дотронетесь до мого забора — побачите, будете відповідати перед законом, тому що цей забор повністю позначає межі ділянки, яка є приватною територією», — заявив колишній нардеп житомирянам, які прийшли на громадське обговорення забудови.

«Зменшується ігровий комплекс для дітей, навантаження на комунікації відбудуться суттєві. Дуже небезпечно для будинку 35. В нас тут ґрунт — це пісок і ніхто не знає, що під скелею, на яку повинні забудовуватись будинки, чи не знаходиться там якесь водоймище. Коли пісок діставали буровою установкою, супроводжувалось водою. Тобто, десь є струмки. Погодження з міською радою на сьогоднішній день немає і через це ми не бачили, до яких мереж фірма забудовника буде приєднуватись, як буде проводитись заїзд техніки. В нас навантаження на дорогу і так велике», — розповіла керівниця місцевого ОСББ Людмила Празднікова, за інформацією UA:Суспільне. 

Крім того будівництво може спричинити руйнування деяких будинків, розташованих поруч і завдасть додаткових незручностей місцевим жителям.

Михайло Колодій проживає на вулиці Героїв Десантників, 35. Чоловік розповів, що через будівництво нової багатоповерхівки його будинок може зруйнуватися:

«Це місце — це колишнє болото, плавуни. Коли ще будували військові будівельники, вони його обійшли будинками кругом. Тут по проєкту мав бути дитячий садок. Будинок № 35, 33, 29 — тріщини вже пішли по всіх будинках тут і в 27 будинку. Будинок вже нахилений. Будівельники перевіряли. Зараз аварійний стан, і будинок може впасти в яр».

Представник компанії-забудовника Борислав Розенблат каже, що за адресою Героїв Десантників 25а та 27а планують збудувати дві дев’ятиповерхівки на 296 квартир:

«Тут була передбачена ще за радянських часів забудова пустиря. Якщо дійсно є тут плавун, він знаходиться на тому місці, де футбольне поле. Ми зробили геологічне дослідження — тут піщані ґрунти і перед самою скелею є невелике заводнення піщаних ґрунтів, яке викликає ці плавуни. Тому при будівництві будинку будуть зроблені набивні сваї, які будуть саджатись на скалу. І питань, що хтось когось буде видавлювати, немає».

Заступник житомирського міського голови Сергій Кондратюк пояснив, що цю земельну ділянку продали у 2005 році з аукціону:

«На даний час це приватна земельна ділянка. Хотілося б побачити план візуалізації, як ці будинки будуть стояти, який буде під’їзд до цих територій, стоянка автомобілів, дитячий майданчик, спортивний майданчик . Це дійсно хвилює людей. Житомирська міська рада ще не видавала містобудівні умови й обмеження. А якщо немає містобудівних умов і обмежень, то немає проєкту й дозволу на початок будівельних робіт».

Будьте першим, хто прокоментував "«Мені байдуже, ви «за» чи «проти»: Борислав Розенблат планує будівництво житлового комплексу у дворі житомирян"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*