Мер Житомира пообіцяв, що містяни не платитимуть за переробку сміття

Днями інженер комунального автотранспортного підприємства 0628 Андрій Кудак повідомив журналістів, що вже з 1 листопада у Житомирі планують стягувати з містян плату за збір, переробку та захоронення твердих побутових відходів. Сьогодні ж, 31 жовтня, мер міста Сергій Сухомлин заперечив введення додаткової плати. Принаймні до кінця війни.

В країні війна. Ми намагаємося робити все, щоб максимально зменшити фінансове навантаження на людей. Ніяких рішень щодо плати за переробку твердих побутових відходів житомирянами не приймалося і не готується. Бо, ще раз наголошую, в країні війна“,

— наголосив міський голова Сергій Сухомлин.

На сьогодні механізмів, як порахувати об’єм сміття, який перероблятиме завод, ще не розроблено. Причина в тому, що сміттєпереробний завод у Житомирі ще не запрацював на повну потужність. А відтак наразі не можливо зважити відходи на вході і таким чином розуміти, скільки їх іде на полігон.

Щойно такі механізми розроблять, у мерії розглядатимуть можливість компенсації нової складової тарифу з місцевого бюджету.

Завод вже розпочав свою роботу. Але ще йде процес доотримання хорватського обладнання, підбору персоналу …”,

— пояснив Сергій Сухомлин.

Незабаром в податкове законодавство в частині захоронення побутових відходів буде внесено зміни. Зокрема, буде визначено екологічний податок, який має стати інструментом переходу від захоронення відходів до їх переробки. Закон передбачатиме збільшення податку за захоронення відходів для міст.

“Ця прогресуюча шкала підніматиметься з кожним роком, так що заплатити сміттєпереробному заводу за переробку буде набагато дешевше, аніж сплатити податок в державний бюджет”,

– зауважив міський голова.

Окрім того, на житомирський полігон звозять побутові відходи також інші територіальні громади. Зокрема, Станишівська, Оліївська, Тетерівська і Глибочицька.

Ми ж маємо сплачувати за відходи, що утворюються на території нашої громади. Тому ряд моментів, які потребують розроблення механізму”,

— наголосив Сухомлин.

Будьте першим, хто прокоментував "Мер Житомира пообіцяв, що містяни не платитимуть за переробку сміття"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*