Мінімалка на мінімумі: виборча обіцянка ціною в 500 гривень

Зовсім скоро українців очікують зміни у розмірі мінімальної заробітної плати, яка зараз становить 3723 грн. Заяви уряду не сколихнули населення, швидше змусили шукати кращу роботу.

«Працюємо над фінальною версією бюджету. Його нарахують вчасно. Визначимо реальні показники і цифри. Для мене головне стабільність, прогнозованість і реалістичність. 15 вересня подаємо бюджет і будемо за нього боротися», сказав глава уряду Володимир Гройсман.

Але перед зростанням заробітної плати журналісти Times.ZT вирішили перевірити, наскільки відчують прості громадяни підвищення зарплати.

Інфляція не дозволить побачити зріст оплати?

Українська валюта останнім часом не показує динаміки до зміцнення: співвідношення залишається рівномірним – 28 грн 30 к за долар. При цьому, ціни на товари першої необхідності зросли в середньому на 3–6 %. Попри заяви Нацбанку українська гривня залишається вкрай залежною від інших валют, а рівень інфляції лишається на рівні 8,9 %. Експерти б’ють на сполох, тому що експортні операції за декілька місяців можуть стати не першочерговим фактором стабільності гривні. Нещодавно опубліковані дані переказів готівки заробітчан з Польщі та Німеччини показують, що ці суми витісняють сировинний експорт України. Якщо підрахувати всі перекази, то виходить, що близько 8 мільйонів українців знаходиться за кордоном. Висновок – чим більше валюти перерахують українці, тим міцніше буде валюта. Це нонсенс у будь-якій нормальній країні.

Чи зітхнуть з полегшенням українці?

Звичайно ні, розмір майбутньої виплати залишається на доволі мізерному рівні. Варто згадати й те, що з 3723 грн сплачується ПДФО та військовий збір у розмірі 19,5 %. Тобто, ви отримуєте «на руки» лише 2997 грн. Тепер уявимо українця, якому треба сплатити за комунальні послуги, купити одяг, прогодувати власну родину, дітей, поїхати хоча б один раз на декілька років відпочити. Відповідно до логіки урядовців, цього повинно вистачати на один календарний місяць, але на практиці цієї суми ледве вистачає на 2 тижні. У нас величезна проблема – близько 40 % українців офіційно отримують мінімальну заробітну плату. Як тільки ви поїдете за межі обласних міст, все частіше можна почути, що вище 3000 гривень заробітної плати не існує. ФОПи та підприємства на спрощеній системі оподаткування сплачують мінімальний розмір оплати.

«В Україні економічне піднесення все ще не спостерігається, а малий і середній бізнес просто не в змозі постійно підвищувати зарплати. Зазвичай в подібних умовах підприємства знаходять вихід в тому, щоб ще глибше піти в тінь, але, з огляду на анонсовані перевірки компаній, не виключено, що чергове “покращення” обернеться масовим закриттям підприємств», – пояснив економіст Андрій Мартинюк.

На думку голови Комітету економістів України Андрія Новака, при нинішній економічній динаміці підвищувати рівень мінімальної зарплати слід було б на 8 %, а не на 13 %, як це пропонує зробити уряд.

«Підвищення мінімальної зарплати до 4170 грн означає її зростання на 12–13 %. Соціальні стандарти безумовно треба піднімати, але це треба робити порівняно з реальним економічним зростанням. Реальне зростання економіки у нас в країні – 3 %. Тому підвищувати такий показник як мінімальна зарплата, при такому зростанні ВВП можна на 3–5 %, максимум на 8 %», – говорить Андрій Новак.

Підняття рейтингу для «політичних мерців»

Перед оголошенням старту виборчого процесу залишається багато часу для того, щоб зробити популістичні заклики з основою «українці заслуговують на краще життя». Парламентарі змушують повірити виборців, що держава здатна підвищити розмір зарплати до п’яти тисяч, але ці заклики є необґрунтованими та нереальними.

«На скільки буде збільшена зарплата – питання політичної боротьби. Такий тиск можливий і уряд буде, напевно, розглядати цей момент. Однак поки, якщо говорити про цифру, яка записана в бюджетній резолюції – вона помірна і вперше за три роки не створює додаткового інфляційного тиску», – висловив думку фінансовий експерт Андрій Блінов.

Житомиряни невдоволені майбутнім розміром мінімалки

90 % житомирян показали своє відверте обурення підвищення «того, чого нема». Журналісти нашої редакції запитали, який розмір мінімальної заробітної плати вони б хотіли мати і який вони отримують зараз. Результати бажаного і наявного надзвичайно різнилися між собою. Адже молоді люди віком 25 років отримують в середньому 4 тисячі гривень, маючи повну вищу освіту, яку оплачували батьки протягом 5 років, а їх бажана оплата становить понад 10–11 тисяч гривень.

Будьте першим, хто прокоментував "Мінімалка на мінімумі: виборча обіцянка ціною в 500 гривень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*