Мінінфраструктури запускає реформу автобусних пасажирських перевезень

Мінінфраструктури запускає реформу автобусних пасажирських перевезень

З метою покращення якості обслуговування пасажирів та створення сприятливих умов для легального бізнесу в Україні планують кардинально змінити підходи до міжнародних автобусних пасажирських перевезень. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. 

Реформа, яку ми запускаємо сьогодні – в першу чергу про якісний сервіс, прогнозованість у перевезеннях та чесність до пасажира і держави. Дослідження проведене за підтримки міжнародних партнерів показало – чверть міжнародних перевезень складають нелегали. Це означає, що пасажири не можуть бути впевнені у безпеці перевезення, а державний бюджет щорічно недоотримує близько 500 мільйонів гривень. Але наша задача полягає не у «закручуванні гайок», а у створенні умов для роботи бізнесу  – без зайвої бюрократії і впливу людського фактору,

– йдеться у повідомленні.

Передусім у Міністерстві інфраструктури планують цифровізуувати усі сервіси та послуги:

  • створити єдиний онлайн-портал для пасажира та перевізника. З його допомогою можна перевірити легальність маршруту, розклад руху та купити квиток. А у разі потреби і залишити зворотній зв’язок.
  • обладнати систему єЧерги для автобусів. Кожен регулярний автобус матиме чіткий час перетину кордону, відповідно до графіку руху. Це дозволить не тримати людей в очікуванні перед пунктами пропуску.
  • створити онлайн-кабінет для перевізників для відкриття міжнародних маршрутів, який проходить етап тестування. Він замінить паперову та бюрократизовану процедуру на швидку та повністю цифрову.

Також у Мінстерстві планують внести зміни до нормативно-правової бази, оновивши правила перевезень та спростивши доступ до ринку.

Нагадаємо також, що польські фермери продовжують блокуувати рух ваантажівок на двох КПП на українсько-польському кордоні.

Будьте першим, хто прокоментував "Мінінфраструктури запускає реформу автобусних пасажирських перевезень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*