Міноборони звинуватили в “розпилі” коштів на подуктах для ЗСУ

Вартість харчів для військовослужбовців ЗСУ Міністерство оборони закуповує у двічі-тричі дорожче, ніж вони коштують у магазинах.

Про це пише Zn.ua з посиланням на угоду Міністерства оборони про закупівлю харчів

Засновник проєкту “Наші гроші” Юрій Ніколов отримав копію  угоди на 13,16 мільярди гривень, яка була укладена 23 грудня Міноборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.

Вартість продуктів, закладену в угоді, порівняли з аналогічними у мережі “Сільпо”. Цінник Міноборони зашкварив у 2-3 рази.

Для прикладу, яйця по версії міноборони –  по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку.

Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

Куряче стегно замовили по 120 грн за кілограм, а в магазині — 80 грн.

І мова йде про роздрібні ціни, а гуртові ще нижчі.

ЗМІ наголошує, що Міноборони проігнорувало усі їхні запити та запитання.

“Так, пильний читач зауважить, що у договорі мова не лише про закупівлю, а й про надання послуг харчування. Може тому й дорожче? Ні, якщо ви зануритеся у документ, то побачите, що послуги там дійсно є як окрема стаття видатків у 30 млн грн, тобто 0,2% від загальної суми контракту, навіть не 2% і точно не два рази”, – пише Ніколов

Контракт на суму на 13 мільярдів Міноборони уклало з ТОВ “Актив компані”. Ця фірма має статутний капітал у тисячу гривень. У 2021 році податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій.

У 2019 році ТОВ “Актив компані” фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції №12019100100003229. Фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

Грудневу угоду з “Актив компані” від імені міністерства підписав Богдан Хмельницький.

Директор департаменту держзакупівель Міноборони Богдан Хмельницький виявився одним із фігурантів справи про розкрадання 580 тисяч доларів коштів міністерства під час закупівлі військової амуніції.

Столтенберг: нові узгоджені поставки зброї дозволять Україні почати наступ

В Україні хочуть скасувати 2% податок для ФОПів

Будьте першим, хто прокоментував "Міноборони звинуватили в “розпилі” коштів на подуктах для ЗСУ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*