Міському голові заборонили встановлювати обмеження для роботи закладів громадського харчування у Житомирі

Органи місцевого самоврядування у Житомирі не можуть обмежувати режим роботи приватних закладів ресторанного бізнесу, адже для цього немає законних підстав. 

Таке рішення прийняло Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, виключивши вплив місцевої влади на режим їх роботи.

У відповідь на звернення BRDO до Державної регуляторної служби відомство надало роз’яснення органам місцевого самоврядування про відсутність законних підстав для такої вимоги.

«Раніше органи місцевого самоврядування тлумачили норми Закону України „Про місцеве самоврядування“ та наказу МЕРТ як такі, що дають їм повноваження встановлювати зручний для населення режим роботи не тільки для комунальних підприємств, а також і у приватній сфері. Відтепер підприємці матимуть юридичні підстави для відмови виконувати незаконні вимоги органів місцевого самоврядування», — йдеться у повідомленні.

Проте не тільки у Житомирі міська рада обмежувала роботу приватних закладів у сфері торгівлі, послуг та ресторанного господарства. Це також стосується й Чернівці та Хмельницького. 

«Ці рішення місцевих рад мають ознаки незаконних і суперечать принципам державної регуляторної політики», — зазначає BRDO.

На сайті також було оприлюднено звернення до Житомирської міської ради та окремо до її голови — Сергія Сухомлина.

Будьте першим, хто прокоментував "Міському голові заборонили встановлювати обмеження для роботи закладів громадського харчування у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*