Житомирський психдиспансер хочуть перенести в Зарічани – родичі пацієнтів протестують

Житомиряни, родичі яких лікуються у психдиспансері та перебувають там на обліку, обурені, що медичний заклад можуть перенести у Житомирську обласну психіатричну лікарню №1, що в селі Зарічани.

Вчора, 18 лютого, під стінами психоневрологічного диспансеру люди влаштували протест.

Про це повідомляє Суспільне. 

Учасниця протесту Наталія Гомонюк, у якої дитина з інвалідністю, розповіла:

 

“Моїй дитині вже 36 років. Більше 30 років ми ходимо у цей диспансер, тут нам виписують ліки. Зараз дочка вже не може ходити, вона у мене пересувається на візку. Я її зараз навіть на вулицю не можу вивезти. І що, мені зараз їхати аж у психлікарню, щоб виписати лікування?”.

 

Багато пацієнтів бояться переїжджати в інший лікувальний заклад, розповіла сестра пацієнта диспансеру Лілія Вербовська:

“Мій брат знає це місце, коли мама його сюди возить, та знає як йому сюди добиратися. І тому він не тривожиться. Для нього тут спокійно, немов домашня обстановка. У нашому випадку затягнути його в лікарню у Зарічани, коли він навіть ходити толком не може, дуже складно”.

Протестуючі організували збір підписів від імені пацієнтів та їх родичів проти перенесення психіатричного диспансеру у Зарічани. 

“Не для всіх це зручно. Оплата за проїзд б’є по кишенях, оскільки ми отримуємо дуже маленькі пенсії. Багато пацієнтів не будуть отримувати гідного лікування, у зв’язку з невиписаними рецептами. Це призведе до загострення хвороб”, – розповіла учасниця акції Ольга.

Проте завідуючий психіатричним диспансером Генріх Сенкевич пояснив, що заклад мусить переїхати в приміщення обласної психіатричну лікарні через те, що змінилися умови фінансування закладів охорони здоров’я:

“На даний час наше приміщення не може бути пристосоване, і в ньому не можуть бути проведені всі роботи, щоб його пристосувати, згідно тих вимог, які надаються для закладів охорони здоров’я. Тому ми змушені міняти місце нашого закладу”.

Керівник управління майном Житомирської міської ради Володимир Казьмірик навпаки вважає, що людям було б зручніше отримувати послуги у Зарічанах, аніж шукати психдиспансер  на місці, в Житомирі:

“Треба об’єднати. Це спричинила медична реформа, яка діє в Україні. Фінансування закладів здійснюється з НСЗУ й обслуговує мешканців всієї області, а не лише міста Житомира. Людині, я думаю, навіть буде краще проїхатись в Зарічани, ніж шукати по Житомиру, де знаходиться цей диспансер”.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирський психдиспансер хочуть перенести в Зарічани – родичі пацієнтів протестують"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*