Міжнародні детективи розшукали 8 викрадених росією українських дітей

Міжнародні детективи розшукали 8 викрадених росією українських дітей

Міжнародні поліцейські сили за допомогою цифрових відкритих джерел відшукали вісьмох українських дітей, яких депортували росіяни. Цифровий пошук був ініціативою нідерландської поліції та Європолу. Про це пише нідерландське видання AD.

Шістдесят детективів і слідчих з 23 країн, включаючи Австралію, Німеччину, Нідерланди, Швецію, Велику Британію та США, зібралися кілька тижнів тому під час конференції в штаб-квартирі Європолу в Гаазі. Шість неурядових організацій також брали участь в операції з пошуку викрадених дітей за допомогою супутникових знімків та інших засобів. 

Керівник відділу боротьби з міжнародними злочинами Національного відділу розслідування та інтервенції поліції Вінсент Сіллессен заявив, що міжнародні фахівці у сфері цифрових відкритих джерел (OSINT) вперше так тісно співпрацювали над темою викрадення дітей в Україні. 

«З початку війни в лютому 2022 року тисячі українських дітей були вивезені росіянами зі звичного середовища. Це можна розцінювати як воєнний злочин. Оскільки ми не маємо фізичного доступу до росії, ми намагаємося знайти цих дітей і злочинців на основі цифрових джерел», – сказав він.

Під час так званого хакатону детективи в різних групах шукали у відкритих онлайн-джерелах інформацію, яка дозволила б визначити точне місцеперебування вісьмох депортованих дітей. Наприклад, розширене розпізнавання облич було використано для пошуку останніх зображень дітей. Фахівці в області геолокації змогли вказати місце зйомки. Інформацію передали українській владі.

«Ми працюємо з колегами в Україні, і тепер поліція повинна поділитися інформацією з членами родини та розпочати кримінальне розслідування щодо можливих виконавців депортації. Сподіваємося, що діти скоро повернуться додому», – сказав Сіллессен.

Через загрозу безпеці поліція не може нічого сказати про особи та місцеперебування дітей. Можна повідомити, що це діти-сироти, які були примусово переселені на окуповану росією територію. Цих дітей також використовували в цілях російської пропаганди.

Нагадаємо, відтепер прийом громадян в ТЦК відбуватиметься цілодобово.

Будьте першим, хто прокоментував "Міжнародні детективи розшукали 8 викрадених росією українських дітей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*