Польща продовжила тимчасовий захист для українських біженців, але є нюанс

Польща продовжила тимчасовий захист для українських біженців, але є нюанс

Польща продовжила тимчасовий захист для українських біженців до 30 червня 2024 року. Водночас польські депутати відмовилися продовжити тимчасовий захист для громадян України до 4 березня 2025 року, як йдеться у рішенні Ради ЄС.

Українці, які прибули до Польщі в період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року, зможуть користуватися тимчасовим захистом до 30 червня цього року. Окрім цього Сейм подовжив податкові пільги до кінця року для тих, хто надає гуманітарну допомогу.

Так, законом передбачається продовження терміну дії національних віз і тимчасових дозволів для громадян України, а також терміну виїзду українців з території Польщі та терміну добровільного повернення громадян України. Також буде продовжено термін дії карт перебування, польських документів, що посвідчують особу іноземців та документів дозволу на толерантне перебування, виданих громадянам України, а також термін, протягом якого перебування громадянина України на території Польщі на підставі шенгенської візи вважається легальним.

Серед пільг, якими продовжать користуватися українці в Польщі:

  • вільний доступ до ринку праці
  • право на отримання сімейної допомоги
  • доступ до охорони здоров’я
  • можливість здійснювати економічну діяльність.

Також передбачено розширення спеціальних прав для українських лікарів, стоматологів, медсестер і акушерок. Період, протягом якого може бути наданий дозвіл на здійснення професійної діяльності та умовне право на здійснення професійної діяльності вищезазначеним групам працівників, які здобули кваліфікацію за межами території ЄС, буде продовжено до 28 місяців – починаючи з 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, Польща привела сили ППО у стан підвищеної готовності.

Будьте першим, хто прокоментував "Польща продовжила тимчасовий захист для українських біженців, але є нюанс"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*