Московський патріархат може лишитися третини своїх приходів | Times ZT

Московський патріархат може лишитися третини своїх приходів

Учасники Собору Української православної церкви висловили незгоду з позицією московського патріарха Кирила, засудили війну і внесли зміни до статуту, де закріпили «повну самостійність та незалежність».

Собор «засуджує війну як порушення Божої заповіді „Не вбивай!“ і висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні», — йдеться у заяві за підсумками собору.

«Висловлюємо незгоду з позицією Патріарха Московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні», — йдеться у документі.

«Собор прийняв відповідні доповнення та зміни до Уставу про управління Українською православною церквою, які говорять про повну самостійність та незалежність Української православної церкви», — заявили учасники Собору.

Поки що зарано говорити про повну «автокефалію» церкви. Самостійність мають визнати інші помісні православні церкви та необхідно здійснити ще цілу низку додаткових кроків.

Нагадаємо, що в Україні московський патріархат має більше 12 тисяч приходів та більше 200 монастирів.

У житомирський Свято-Михайлівський кафедральний собор 17 січня 2019 року на огляд привезли Томос про автокефалію Православної церкви України.

Будьте першим, хто прокоментував "Московський патріархат може лишитися третини своїх приходів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*