Москва «повертається до нормального життя»: у місті 200 тис. хворих на COVID-19 (ВІДЕО)

За даними оперативного штабу Москви, за добу у столиці РФ виявили 2001 новий випадок захворювання. Цікаво, що понад 50% хворих це діти та особи до 45 років. Станом на 8 червня у Москві нарахували понад 197 000 хворих. З динамікою +2000 щодоби столиця РФ вже 9 червня наблизилася до позначки 200 тисяч. Тобто, лише у Москві кількість людей, уражених SARS-CoV-2, на порядок вища, ніж загалом в Україні – де 9 червня 2020 року зафіксовано 27 856 випадків. Кожного дня у російській столиці від коронавірусної інфекції вмирають десятки, якщо не сотні людей. А справжні масштаби смертності старанно приховують (див. нижче).

Незважаючи на це, мер Москви Сергій Собянін оголосив 8 червня про істотне полегшення карантинних обмежень. Так, ніби епідемія йде на спад. С. Собянін назвав це «поверненням до нормального життя».  

«Жители города, включая москвичей старше 65 лет и граждан, страдающих хроническими заболеваниями, могут без ограничений выходить на улицу, ездить по своим делам и посещать общественные места. Вновь заработают социальные карты, и льготники смогут воспользоваться правом бесплатного проезда в общественном транспорте… Я также утвердил график, согласно которому поэтапно к работе могут вернуться большинство городских организаций, без которых невозможно представить себе повседневную жизнь большого города…»

Варто нагадати, що РФ ще 30 травня перетнула психологічну межу у 400 000 хворих на COVID-19. Відтоді в країні щодня фіксують близько 9 тисяч нових випадків. 8 червня в Росії нарахували 467 073 хворих. При цьому офіційна смертність в РФ підозріло низька: 5 851 випадок. Щоб зрозуміти, наскільки ці цифри не відповідають дійсності – варто зробити маленьку калькуляцію.

Росія

467 073 : 100 = 4 671

5 851 : 4 671 = 1,25%

Для порівняння: у США смертність від коронавірусної інфекції складає 5,69%. У Великій Британії – 14,12%. В Італії = 14,43%. У Франції – 15,26%. При цьому рівень медицини в усіх цих країнах незрівнянно вищий, ніж в РФ. А медичну систему Італії донедавна Всесвітня організація охорони здоров’я взагалі вважала еталонною. Іншими словами, пояснити фантастично низьку смертність в РФ якоюсь особливо високою якістю медичних послуг – неможливо. Отже, залишається лише одне пояснення: системна брехня.

Якщо Путін засекретив втрати Збройних сил РФ в українському, сирійському та інших конфліктах – що заважає йому засекретити втрати від SARS-CoV-2? Зрозуміло, що Кремль піддає корекції справжні показники смертності, списуючи максимально можливу кількість летальних випадків на інші причини: серцево-судинні, онкологічні тощо. На COVID-брехливість російської влади вже давно звернули увагу західні ЗМІ – через що виник ряд скандалів, в тому числі дипломатичних. Зокрема, Міністерство закордонних справ РФ в ультимативній формі вимагало спростувати публікації, в яких американські та європейські журналісти піддавали сумніву достовірність російських статистичних даних. Але про брехню та маніпуляції почали відкрито говорити вже й російські джерела. Наприклад, економіст Ігор Ніколаєв звернув увагу, що смертність від SARS-CoV-2 ніяк не відображена у звіті Росстата за березень 2020 року.

Іншими словами, у березні ніякої коронавірусної інфекції в РФ офіційно не існувало. Як у тій приказці: «Ж…па есть – а слова нет!»

Причини брехні зрозумілі. Путін досі перебуває у коронавірусному нокауті. Епідемія серйозно підірвала образ «вічного переможця», який президенту РФ роками створювала кремлівська пропагандистська машина. Росіяни побачили, що їхній «напівбог» не здатен ні перемогти епідемію, ні навіть виплатити мінімальні субсидії людям, які постраждали від зупинки економіки. Водночас Путін й далі з маніакальною впертістю наполягає на голосуванні за так звані «поправки до Конституції», які увічнять його на посаді ерзац-царя. А на 24 червня Кремль призначив масовий «парад Перемоги», який очікувано спричинить новий сплеск захворюваності у Москві.

Але це мало турбує російську владу. Адже головне не те, скільки людей захворіло і померло – а те, що скаже статистика.  

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Москва «повертається до нормального життя»: у місті 200 тис. хворих на COVID-19 (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*