Росія доганяє Бразилію за кількістю хворих на COVID-19. Рейтинг Путіна обвалився

«Догнати і перегнати Америку!» Ця ідея-фікс з’явилася у Микити Хрущова після його тривалого турне по США наприкінці 50-х років. Радянський генсек був вражений (і глибоко ображений) високим рівнем життя в Америці. Там практично кожна родина середнього класу мала вже тоді холодильник, кухонний комбайн, пилосос, телевізор і… великий автомобіль у космічно-авіаційному дизайні «золотих» 50-х. Заздрісний Хрущов поставив перед партійною номенклатурою завдання: у найкоротші терміни наздогнати США за рівнем виробництва продовольчих і промислових товарів на душу населення. Щоправда, ані генсек, ані його підлеглі – так і не зрозуміли, що секрет американського успіху полягає у вільній конкурентній економіці. А зовсім не в кількості гектарів, засіяних кукурудзою…

Володимир Путін вже два десятиліття теж намагається наздогнати Америку. Але тут все складно. Скажімо, зрівнятися з нею за рівнем життя та споживання шанси нульові: економіка РФ – карликова у порівнянні з економікою США. Та ще й структурно дефективна, оскільки повністю залежить від експорту енергоносіїв. Тому Путін діє гібридно. Наприклад, погрожує Флориді мультиплікаційними ракетами. Або друкує для дружнього терористичного режиму фальшиві лівійські динари. Україна, Сирія, Лівія – на всіх цих «фронтах», за твердженням путінської пропаганди, РФ успішно протистоїть США. І демонструє клятим янкі саме ту «кузькіну мать», яку обіцяв показати ще Хрущов 60 років тому.

Америка недосяжна. Тому РФ прагне наздогнати хоча б Бразилію – від якої досі відстає за рівнем ВВП. Ці глобальні перегони трагікомічним чином відбилися на коронавірусній статистиці. США сьогодні – беззаперечний світовий лідер: понад 1 746 000 хворих; понад 102 000 померлих. На другому місці Бразилія: понад 465 000 хворих; понад 28 000 померлих. В потилицю Бразилії дихає РФ, яка 30 травня перетнула психологічну межу у 400 000 хворих. Щодня в Росії фіксують близько 9 000 нових випадків зараження вірусом SARS-CoV-2. Для порівняння: в Україні загальна кількість виявлених хворих – понад 23 000. Господь досі тримає над Україною захисну парасольку. А від Росії, схоже, відвернувся.

Для Путіна та його кліки настав час збирати каміння. SARS-CoV-2 завдав нищівного удару по двох важливих кремлівських ініціативах: святкуванню 75-річчя Перемоги та прийняттю змін до Конституції РФ, які мають затвердити довічне одноосібне правління Путіна. Режим не витримав вірусної атаки і почав ментально сипатися прямо на очах. Маразматична мозаїка у підмосковному «храмі», зведеному посеред парку атракціонів. Самотній Путін біля кремлівської стіни 9 травня. «Бункерний пацюк» та інші злостиві клички, якими нагороджують свого президента громадяни РФ. І це не просто слова, але й дії. Останні соціологічні дослідження показали феноменальне падіння рейтингу довіри до Путіна: станом на кінець травня 2020 року він складає лише 25%. При цьому 33% росіян не знали, що відповісти, а 16% взагалі не довіряють нікому.   

Цікаво простежити, як змінювалася картина протягом останніх років. У листопаді 2017 року Путіну довіряли 59% громадян РФ. У вересні 2018 р. і вересні 2019 р. – вже 39%. А від січня до травня 2020 р. рейтинг «переможця» упав на 10 пунктів.   

Про страх і розгубленість, які панують у Кремлі, не пише зараз хіба що лінивий. Боягуз Путін панічно боїться захворіти на коронавірус – як це вже сталося з його близькими поплічниками Пєсковим та Кадировим. Втім, це не завадило Путіну призначити на 24 червня «парад перемоги». І видати ряд шизофренічних заяв, які прямо вказують на психічну неадекватність керманича Росії.

Слід сподіватися, це допоможе РФ догнати і перегнати Бразилію. Хоча б у чомусь.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Росія доганяє Бразилію за кількістю хворих на COVID-19. Рейтинг Путіна обвалився"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*