Музика: пігулка смерті чи життя? Чи може музика запобігти самогубствам?

Починаючи з 2003 року, 10 вересня у світі відзначається надзвичайно важливий день – Всесвітній день запобігання самогубствам, не менш важливим є Всесвітній день психічного здоров’я, котрий відзначають 10 жовтня.

За даними ВООЗ, у 2020 році внаслідок самогубств пішло з життя більше 700 тис. людей (з них 7654 – українці). Тобто кожна сота людина вчинила суїцид, більшість з них є дітьми та підлітками.

Мотиваційні таблички, лекції, семінари не дають результату. Як тоді можна спробувати запобігти самогубствам? Відомо, що музика займає значну частину нашого повсякденного життя. А те, яку музику ми слухаємо, впливає на нашу психіку, особливо на вразливу психіку підлітків.

Яскравим прикладом негативного впливу пісень є випадок у Росії, коли дівчина наклала на себе руки під рядок “И камнем вниз, с  

крыши дома”. На жаль, у світі існує безліч пісень, у яких описуються самогубства, жорстокість, убивства та інші провокуючі підлітків речі.

Важливо! Якщо ви маєте нав’язливі думки, у вас щось трапилося, ви втрачаєте мотивацію та бажання діяти, необхідно терміново звернутися до лікаря або зателефонувати на гарячу лінію.

Гаряча лінія запобігання самогубствам — 7333;

Національна гаряча лінія для дітей та молоді — 0 800 500 225 або 116 111

Всеукраїнський телефон довіри — 0 800 501 701

Яку музику слухати? Бажано слухати музику, котра позитивно впливатиме на наш психічний стан. Однією з найвідоміших груп, котра завоювала популярність, завдяки пісням з глибоким сенсом, є південнокорейська група BTS (Beyond The Scene або Bangtan Boys). BTS мають мільйони фанатів по всьому світу, котрі вдячні за їхню творчість, яка допомогла побороти депресію та почати любити життя.

Семеро учасників групи розпочали свою діяльність, будучи зовсім юними, саме тому знають про усі проблеми, з якими стикаються підлітки. Й разом з підлітками дорослішали BTS та їхня творчість.

Кожна пісня групи має свій унікальний сенс:

Epiphany – пісня про те, що любити себе не означає бути нарцисом або егоїстом, навпаки, це – одна з найважливіших речей у нашому житті.

“Я єдиний, кого я повинен любити у цьому світі. Сяючого себе, свою дорогоцінну душу. Тепер я нарешті зрозумів, тому я люблю

себе. Не ідеальний, але такий прекрасний. Я єдиний, кого повинен любити.”

So what? – “Ну і що?” – запитання BTS до усіх, хто зіткнувся із життєвими труднощами й заклик слідувати за своїми мріями без страху.

“90% своїх переживань ти створив сам. Твоє видумане болото. Залиш переживання й вперед! Не бійся й підбадьорся! Крикни: “Ну і що?”

No more dream – звернення до юного покоління, спонукання до боротьби за свої мрії, навіть, якщо дорослі не вірять та висміюють їхні цілі.

“Де той ти, про якого так мріяв? Кого ти зараз бачиш у дзеркалі? Ти повинен йти своїм шляхом, навіть якщо у тебе лише один день. Роби що-небудь, забудь про свої недоліки!”

Spine breaker – пісня, котра критикує представників молоді. Дослівно назву пісні можна перекласти як “спиногриз”. Spine breaker – це критика тих, хто не бере до уваги старання своїх батьків, котрі намагаються дати їм усе, що вони хочуть. У пісні BTS пояснюють, що ми повинні бути вдячні за усе, що маємо.

“Прикинь, у своєму пошарпаному одязі також можна ходити вулицями. Але ти так хочеш виділитися, що запевнив себе, що ти шикарний, крутий й відрізняєшся від усіх. Що з тобою не так?”

Life goes on – звернення до кожного з метою нагадати, що життя

триває. Усі проблеми, труднощі не вічні, а тому слід пам’ятати, що у вашому житті знову настане “біла смуга”.

“…Як ехо у лісі, цей день повернеться назад, ніби нічого не сталося…так, життя триває…наче стріла у блакитному небі, пролітає сьогоднішній день…на моїй подушці, на моєму столі життя триває…знову ось так…”

Наступною групою, пісні якої варто послухати – Stray Kids. Група, котра складається із восьми мемберів. Як кажуть самі учасники групи: “Музика Stray Kids – це музика, з якою ти відчуваєш зв’язок, вона здатна допомогти впоратися в складні часи”.

Hellevator – пісня про самотність та тяжкі часи, про те, що ніхто не приходить на допомогу, оскільки у всіх свої турботи. Вони розповідають про те, як оточуючим байдуже, адже вони краще обіллють їх брудом, ніж допоможуть піднятися. Але вони все одно продовжують боротися, попри біль.

“Я проживаю цей жорстокий та жахливий день в самотності, простягаю свої руки, але ніхто не відповідає. Вони поглинають мій біль та сльози. Вони кажуть, що ці повітряні замки рухнуть. Якщо хочеш досягти успіху, розстав капкани під назвою невдачі. Тому я ковтаю біль й брожу навколо із складеними на певний термін крилами, які уособлюють мою пристрасть”

Easy – пісня-заклик прислуховуватися до себе та своїх відчуттів й про те, що не треба звертати увагу на хейтерів.

“Мене не хвилює, що ти кажеш, це мій шлях. Робити, що не подобається – зійти з розуму! Що б не казали інші, не бери це до  

уваги. У будь-якому випадку живи своїм життям.

Подивися на мене зараз, як тобі? Не зважаючи на те, як мені було складно, я зроблю вигляд, що це було дуже легко й ти сам цього захочеш”

GO LIVE – пісня про те, як важливо рухатися у своєму темпі та не квапитися, особливо, коли навкруги всі здаються продуктивними.

“Навіть, якщо тобі здається, що треба поквапитися; навіть, якщо час не терпить, тебе не повинно це хвилювати, просто рухайся у своєму темпі”

Scars – як би складно не було, пам’ятай, для чого ти це робиш.

“Я світитиму далі на зустріч своєму майбутньому. Я ніколи не здамся”

Це лише декілька пісень двох k-pop (південнокорейських) груп, але їх, насправді, безліч. Кожен зможе віднайти для себе пісню, котра западе в душу. Тому влаштовуйте собі музичні терапії, частіше гуляйте на свіжому повітрі, піклуйтеся про себе й про свої почуття. За необхідності зверніться до спеціаліста. Пам’ятайте, що ви не одні, про вас турбуються, вас люблять.

В 21 столітті ви можете знайти підтримку онлайн, але, по можливості, спробуйте відверто поговорити зі своїми близькими. Ніколи не забувайте, що ви важливі, ви цінні, ви прекрасні. Навіть, коли здається, що всесвіт налаштований проти, знайте, що у вас є ВИ сам. Відносьтеся до себе, як до друга, найдорожчої та найважливішої людини у світі. Тому що ви – це більше, ніж

всесвіт.

Анастасія РОМАНЧУК

Будьте першим, хто прокоментував "Музика: пігулка смерті чи життя? Чи може музика запобігти самогубствам?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*