Митрополита Віссаріона та його брата, секретаря єпархії УПЦ (МП) на Житомирщині, викрили у розпалюванні релігійної ворожнечі

Митрополита Віссаріона та його брата, секретаря єпархії УПЦ (МП) на Житомирщині, викрили у розпалюванні релігійної ворожнечі

Служба безпеки України зібрала доказову базу на керівника і секретаря Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП) Житомирщини.

Відомо, що упродовж декількох років митрополит Віссаріон особисто готував тексти прокремлівських листівок і брошур. В своїх «агітках» він ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них.

Загалом митрополит видав майже 50 тис. примірників своїх агітматеріалів. А секретар єпархії, рідний брат митрополита, розповсюдив їх серед священників та вірян релігійної громади.

Цю пропагандистську продукцію фахівці СБУ вилучили під час безпекових заходів на Житомирщині навесні 2022 року. Експертиза підтвердила наявність у виявлених текстах висловлювань, спрямованих на розпалювання релігійної ненависті у прикордонному районі.

Відтак стосовно вказаних осіб відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. Обом фігурантам оголошено про підозри.

Тепер кремлівським рупорам в рясах загрожує до 5 років позбавлення волі.

Відомо, що в рамках розслідування було проведено обшуки у митрополита Віссаріона, диякона Сергія та скандальновідомого друга житомирських посадовців митрополита Житомирського Никодима. Окрім того, під час обшуків на території сусідньої Житомирської єпархії УПЦ (МП) співробітники СБУ та Національної поліції викрили «ближнє коло» місцевого архієрея на оборудках із пожертвами вірян.

За даними слідства, гроші, які парафіяни збирали на ліквідацію наслідків пожежі в єпархіальному управлінні в січні 2022 року, а це понад 1 млн грн, фігуранти витратили на власні потреби.

Відтак додатково відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини злочину для притягнення винних до відповідальності.

Будьте першим, хто прокоментував "Митрополита Віссаріона та його брата, секретаря єпархії УПЦ (МП) на Житомирщині, викрили у розпалюванні релігійної ворожнечі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*