Влада Житомира досі не визначилася кому належать храми, де нині функціонує УПЦ МП

У Житомирі наразі визначають кому належать храми, у яких наразі проводять богослужіння священники УПЦ (МП). Поки уся Україна та Житомирська область масово звільняє храми від проросійських служителів, у Житомирі дружня до УПЦ (МП) влада затаїлася.

Мер Житомира Сергій Сухомлин днями заявив, що наразі до кінця невідомо, кому саме належить майно храмів, тож міська рада наразі лише розпочала вивчати документи аби знайти власників.

Вони не належать місту, як кажуть деякі. Статус цих будівель не визначений.

Ми сьогодні вивчаємо цю ситуацію. Зараз вивчаємо архіви, реєстраторів, всі дані про реєстрацію. Наприклад собор (ред. Спасо-Преображенський собо́р), який знаходиться біля площі Перемоги – цей собор у 1941 році відкрили двері та там почалося богослужіння. А ось документів про передачу, ніяких поки що не знайшли. Цей собор (ред. Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор) був у 2011 році переданий обласною радою переданий, до цього там був музей природи. Він був переданий саме церкві, після цього там відновили богослужіння. Тому сьогодні ми фактично шукаємо всі документи, щоб зрозуміти майно кому належить, 

– зазначив очільник міста.

Скільки триватимуть пошуки істини наразі не відомо. Однак відомо, що міська влада максимально затягуватиме процес, оскільки і сам мер Житомира, і його близьке оточення тісно пов`язане з митрополитом Житомирської єпархії УПЦ (МП) Никодимом. Журналісти не одноразово фіксували факти спільних посиденьок житомирської влади у будинку проросійського священослужителя.

За словами мера Житомира, на найближчій сесії міськ ради депутати планують обговорити існування московського патріархату у місті. Однак про прийняття якихось конкретних рішень наразі не йдеться.

Сьогодні ми бачили рішення Хмельницької міської ради, Рівненська обласна рада прийняла рішення про скасування актів постійного користування. Все це ми вивчаємо, завтра збираємо голів фракцій на 12:00, і це одне з питань, яке будемо обговорювати. Але є вже офіційна позиція держави, агентство саме по релігії каже: ті рішення, які місцеві ради приймають щодо передачі є незаконними. Найближчим часом буде прийнятий закон України, який робить неможливу роботу церкви в Україні, офіс якої знаходиться у москві,

– акцентував житомирський міський голова.

Відомо, що багато років поспіль, пори відмову житомирських депутатів, митрополит УПЦ (МП) намагався за будь-яку ціну приватизувати землю під храмами, якими опікувався. Чи вдалося це йому поки не відомо. Однак, законних передумов для такого процесу не було. Тож чекаємо на остаточне рішення міської влади.

Будьте першим, хто прокоментував "Влада Житомира досі не визначилася кому належать храми, де нині функціонує УПЦ МП"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*