На Коростенщині криничною водою отруїлося немовля

На Коростенщині криничною водою отруїлося немовля

Днями на Житомирщині було зареєстровано випадок метгемоглобінеміі у дитини двомісячного віку. Трагедія сталася в селі Лісовщина Коростенського району. Як встановило епідрозслідування, причиною захворювання стало використання для приготування дитячих сумішей колодязної води негарантованої якості.

Водно-нітратна метгемоглобінемія – це хвороба, яка полягає у кисневому голодуванні тканин. При інтоксикації нітратами утворюється велика кількість метгемоглобіну в крові, який не здатний зв’язувати та переносити кисень до органів людини.

Групу підвищеного ризику становлять діти до 3-х років, а особливо немовлята віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з шахтних колодязів та каптажів, яка дуже часто за вмістом нітратів перевищує не відповідає гігієнічній нормі,”

– пояснюють спеціалісти Житомирського обласного ЦКПХ.

Отруїтися нітратами можуть і дорослі, адже навіть кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує її токсичність. Тож лікарі закликають:

  • споживати лише якісну воду перевірену в лабораторії;
  • не готувати дитячі суміші з використанням колодязьної води, якщо не впевнені в її якості;
  • не купувати та не вживати ранні овочі без наявності результатів лабораторних досліджень на вміст нітратів;
  • не давати дітям салати із свіжих овочів, які простояли при кімнатній температурі понад 2 години, оскільки в них за цих умов також наростає вміст нітритів;
  • при перших клінічних проявах отруєння у дітей (проносах, розладах серцево-судинної системи, синюшності шкіряних покровів) слід негайно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою;
  • забезпечити утримання приватного колодязя в належному стані – своєчасно ремонтувати та очищувати його. Двічі на рік, у весняний і осінній періоди, необхідно проводити профілактичну дезінфекцію води у колодязі з наступним лабораторним контролем ефективності проведеного заходу.

Нагадаємо також, що через високий вміст нітратів на ринках Житомирщини не допустили до продажу понад 2т овочів.

Будьте першим, хто прокоментував "На Коростенщині криничною водою отруїлося немовля"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*