На сесії Житомирської міськради військовий поставив на місце депутатів та мера

На сесії Житомирської міськради військовий поставив на місце депутатів та мера

Сьогодні, 9 листопада, сесія Житомирської міської ради почалася на неприємній ноті, втім, правдивій. Перед розглядом порядку денного на виступ записалися військові. Вони, як представники громади, звернулися до міського голови Сергія Сухомлина та депутатів, аби нагадати їм, що в країні війна. 

Один з військових виступив з жорсткою та правдивою промовою, де наголосив, що такі депутати та мери знищують нашу країну:

«Я хочу запам’ятати вас, кожного. В обличчя, в очі. Запам’ятати, хто ви. Бо я з 5-ма роками війни за плечами дав собі обіцянку повернутися. Мої побратими теж повернуться. І коли це станеться, ми запитаємо: а що робили ви, сидячи в цих кріслах, для перемоги? Тому що те, що я побачив у Житомирі після того, як жив з трупами в окопах, витягував своїх побратимів, дивлячись тут на бруківки, асфальти… ви тут не забули, для чого вас найняв народ? Ви забули, що у нас в країні йде війна? І толерантність до вас, як до менеджерів, яких наймає народ, у тому числі і я, закінчується. Бо такі як ви, просирають нашу країну! Ми на своєму фронті справимося, а що ви робите для того, щоб ми справилися?». 

Воїн також додав, що хотів би почути суми, які міська рада виділила на війну:

«Я хотів би почути звіт про суму надходжень військового ПДФО з 24 лютого 2022 року по сьогодні. Звіт про допомогу армії та звіт про суму депозитів і військових облігацій за такий же період. Гроші мають направлятися на пряму та ефективну допомогу війську, а не залишатися бездієво на депозитах». 

Після сесії міськради, мер Сергій Сухомлин виступив перед журналістами, де прокоментував виступ військового. Він підтримав слова захисника, втім додав, що попри будь-які старання, влада завжди буде винною в усьому:

«Військовий, який виступав, абсолютно правий. От вчора у мене було спілкування з 5-ма військовими підрозділами, вони отримали тут військову допомогу, різне обладнання за рахунок міського бюджету, за рахунок громади Житомира. Але, якби ця допомога закривала всі потреби у військах… ми розуміємо, що Збройним Силам набагато більше потрібно. Другий момент, те, що якщо ти депутат, чиновник або навіть директор комунального підприємства ти вже будеш винен, бо хлопці сьогодні на війні, в окопах, ти в будь-якому випадку будеш знаходитися в іншій ситуації, щоб ти не робив. Нікого не цікавить, о котрій ти приходиш і йдеш з роботи, що нам не компенсують різницю в тарифах, і громаді все одно, як ми закрили минулорічний опалювальний сезон і так далі. Тобто, ми все одно будемо винні, бо хлопці всім не забезпечені, це зрозуміло. На наступний рік ми не будемо закладати кошти на капітальні видатки, а будемо закладати на видатки для військових».

Також за словами міського голови, Житомир витратив на військові потреби значно більше, ніж, наприклад, Одеса чи інші великі міста, але маючи при цьому менший бюджет:

«Житомир набагато більше витратив ніж та ж Одеса, чи інші міста, у яких бюджети в рази більші, ніж у Житомирі. В 3-5 разів більше витратив на оборону. За 9 місяців на допомогу ЗСУ було витрачено більше 1,2 млрд. грн – це прямі кошти. Але сьогодні ще йдуть тендери на закупівлю допомоги військовим, і на сесії сьогодні виділили 125 млн. грн – це прямі субвенції військовим частинам. Дуже багато допомоги, яку ми передаємо, ми не показуємо взагалі. Ми допомогу передаємо, а хлопці, які її отримують в окопи, не знають звідки вона прийшла. І коли вони бачать, що в Житомирі кладуть плитку, а в них немає зворотного зв’язку стосовно допомоги, то і складається таке негативне враження». 

Нагадаємо, «Ми все ж мали надію, що в цьому році війна закінчиться»: мер Житомира про ремонт тротуарів і скверів.

Будьте першим, хто прокоментував "На сесії Житомирської міськради військовий поставив на місце депутатів та мера"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*