На свята Бердичів залишився без м’яса

У Бердичеві вже другий у цьому році спалах африканської чуми: з 10-ої ранку 5-го грудня у місті діє карантин і купити домашньої свинини на свята і для буденного споживання вже неможна. 40 днів карантину на продаж свинини на ринках Бердичева вводять через вчергове зафіксований вірус африканської чуми в одному з домогосподарств Бердичева. Про це повідомили на засіданні надзвичайної протиепізодичної комісії. Що стало причиною зараження свиней – поки достеменно не відомо.

«4-го грудня до Бердичівської районної державної ветеринарної лікарні зателефонувала мешканка Бердичева. Жінка сказала: певний час у неї хворіло двоє поросят, ліки не допомогли, тварини померли. Фахівці виїхали на місце, провели розтин, відібрали матеріал для дослідження. Зранку в 6 годин 40 хвилин направили все у Київ. О 15:27 4-го числа з’ясувалось, що в матеріалі виявлено ДНК африканської чуми», повідомив начальник управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерій Биков.

Осередок, де виявили африканську чуму, подвір’я на Загребеллі, вулиця Бистрицька. Окрім двох уражених, свиней у жінки більше нема. Санітарні заходи проводитимуть в її обійсті, зокрема зроблять дезінфекцію приміщення, де жили тварини. Карантинних постів у Бердичеві не буде.

План спеціальних заходів у зв’язку з чумою дещо обмежить права людей: переміщення тварин і продаж м’яса у Бердичеві заборонено. Забій можна проводити тільки на спеціально визначених підприємствах.

«Визначено зона захисту, яка має бути не менше 3 кілометрів. У зоні, де виявлено збудник інфекції, заборонено реалізовувати м’ясо свиней непромислового походження. Разом з тим визначено зону спостереження до 10 км, куди потрапляє весь Бердичівський район. Там усе поголів’я свиней береться на облік, переміщення тварин заборонено, проводитимуть огляд поголів’я», зазначив головний лікар Бердичівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Дору Наімов.

Тож на новорічно-різдвяні свята бердичівляни лишаються без домашньої свинини. Люди кажуть: хто не запасливий, звичайно не надто зрадіє такій новині. Тепер доведеться по м’ясо їхати до Житомира чи Козятина. Або, шуткують, дотримуватись посту чи дієти.

Будьте першим, хто прокоментував "На свята Бердичів залишився без м’яса"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*