На території ЗАЕС російські терористи знову відкрили стрільбу

На території ЗАЕС російські терористи знову відкрили стрільбу

МАГАТЕ знову зафіксувало звуки артилерійських пострілів з території ЗАЕС. Звуки вибухів від вихідного артилерійського вогню з майданчика станції чули експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, які наразі перебувають на майданчику тимчасово окупованої станції. Про це йдеться у звіті МАГАТЕ від 28 березня 2024 року.

Більше того, кілька разів спеціалісти також чули постріли зі стрілецької зброї, а на майданчику спрацювала сигналізація повітряної тривоги.

В результаті запланований візит команди МАГАТЕ до сухого сховища відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС відкладено на пізніший час. При цьому в Агентстві наголошують, що досі не отримали доступ до всіх зон, важливих для ядерної безпеки.

Водночас керівник Енергоатома Петро Котін вкотре наголосив, що заради світової безпеки російські загарбники мають бути виведені з майданчика ЗАЕС.

«Окупанти мають терміново виконати вимоги резолюції, прийнятої Радою керуючих МАГАТЕ, у якій росію закликають покинути Запорізьку АЕС та повернути контроль над станцією єдиному легітимному оператору – Енергоатому. Лише так на Запорізьку АЕС можливо повернути ядерну і радіаційну безпеку»,

– зазначив Котін.

Нагадаємо також, що експерти МАГАТЕ помітили посилення військової активності довкола ЗАЕС.

Будьте першим, хто прокоментував "На території ЗАЕС російські терористи знову відкрили стрільбу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*