На турнікети і основи для масксіток: як і куди житомиряни можуть здати пластикові кришечки, аби допомогти ЗСУ

На турнікети і основи для масксіток: як і куди житомиряни можуть здати пластикові кришечки, аби допомогти ЗСУ

Починаючи з 2014 року в усіх регіонах країни волонтери проводили збір пластикових кришечок, які у подальшому відправлялися на переробку, а виручені кошти – на реалізацію благодійних ініціатив.

Зокрема, у Житомирі збір проводили одразу кілька організацій, які опікувалися потребами військовослужбовців. У навчальних закладах, установах, офісах і спортзалах, у під’їздах будинків чи у спеціально визначених локаціях по місту були облаштовані пункти збору, куди можна було принести і залишити кришечки.

На певний період організована діяльність в цьому напрямку була призупинена, зважаючи на ситуацію в країні, але наразі збір відновлено і житомиряни можуть активно долучатися. Таким чином вдасться позбавитися від зайвого сміття, що могло б нагромаджуватися на міських сміттєзвалищах, а разом з тим отримати кошти і використати їх у корисних цілях.

Найпростіший спосіб – зібрати кришечки і самостійно доставити у пункти прийому. Крім цього, збір кришечок проводить волонтерська майстерня «Свій за свого», де від початку проведення АТО продовжують плести маскувальні сітки, кікімори та кавери для військових, збирати та відправляти допомогу на фронт (обладнання, спорядження, засоби гігієни, продукти) і передавати усе необхідне захисникам, що проходять лікування у госпіталі.

Отож, кришечки можна приносити у майстерню за адресою пров.Скорульського, 5 (кімната 205) щоденно з 10.00 до 21.30 год. У подальшому волонтери доправляють кришечки у пункт збору «ВТОРМА-ПРОФІ» (вул. Корольова, 73А). Вартість за кілограм – 5 гривень.

Кошти від цього йдуть на придбання основ для маскувальних сіток, – зазначає волонтерка Анастасія Нестерова. Також вона наголошує, що у приміщенні, яке використовують для потреб майстерні, не так багато місця, де кришечки можна зберігати, тому найоптимальніший варіант, коли житомиряни самі чи з сусідами, колегами або друзями здаватимуть їх, а далі, за бажанням, кошти можуть віддати  для «Свій за Свого» чи переказати на будь-який актуальний збір на підтримку ЗСУ або інших категорій.

Крім цього, на постійній основі волонтерська майстерня збирає вологі серветки, засоби гігієни, протизастудні ліки, сухі душі, каву, чай, печиво, футболки, спортивні штани, кофти (нові і б/у, але випрані та у гарному стані), білизну, зручне взуття, аби військові, що проходять лікування у Житомирі могли користуватися і переодягатися.

Благодійний фонд «Лелекера» у співпраці з «Новою поштою» відновлює збір пластикових кришечок і тепер відправити їх  (від 10 кг) кожен охочий може поштою за рахунок  одержувача. Організатори проєкту мають домовленість із підприємцями, завдяки чому кришечки здають по 10 гривень за кілограм. Усі кошти на даному етапі йдуть на покупку якісних турнікетів для армійців. Мета – 50 000 кг і, відповідно, 1000 турнікетів.

«Збір кришечок – це відомий вид благодійного збору, коли пластик здається за гроші, а отримані кошти спрямовуються на благодійність. Збори кришечок розповсюджені в багатьох країнах світу. Десь вони мають більший успіх, як постійні проєкти, десь – як разові акції під конкретну мету. Збирають медичні заклади, екологічні організації, благодійні фонди тощо. Наш фонд збирає пластикові кришечки з 2017 року, зібрані кошти до 24.02.2022 спрямовувались на оплату медикаментів або лікування для учасників бойових дій та членів їхніх родин. За період з 2017 по 2022 роки нами було зібрано близько 45 тон пластикових кришечок. Допомога на різні суми від 1500 гривень до 17000 гривень була надана адресно 40 потребуючим, – кажуть у БФ «Лелекера»   – Нова мета визначена реальними можливостями збору, потребами фронту, які можливо опрацювати коштами з кришечок, і бойовим досвідом директора фонду:  закупка якісних турнікетів для підрозділів Сил оборони, що перебувають безпосередньо на передовій або висуваються на фронт. Будь-який збір – це тривалий процес, а у випадку з кришечками, він має ще й накопичувальний ефект, бо вартість одного якісного турнікета українського виробництва («SICH» або «Dnipro 2») дорівнює 50 кг зібраних кришечок і переданих нами на переробку. Для зручності збору без перевантажень місць збору у школах чи волонтерських пунктах ми готові приймати кришечки вагою від 10 кг. Логістичний партнер «Нова пошта» надає нам можливість безкоштовного пересилання кришечок. Просимо відправляти добре запаковані кришечки у будівельні мішки або картонні коробки, обов’язково казати оператору, що відправляються саме кришечки”.

Адреса: Київ, Нова Пошта (вантажне відділення №141),  одержувач: Тарасова Наталія Олексіївна (директор фонду), 067-235-62-36. Оплата за рахунок одержувача.

Юлія Демусь

На боротьбу Аріни Мовчанюк із рідкісною хворобою: житомирянка кілька місяців впроваджує акцію «Кришечки мають цінність» (ФОТО)

Корисний мотлох: в Житомирі збирають електронне сміття для вторинної переробки (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "На турнікети і основи для масксіток: як і куди житомиряни можуть здати пластикові кришечки, аби допомогти ЗСУ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*