Корисний мотлох: в Житомирі збирають електронне сміття для вторинної переробки (ФОТО)

Старі холодильники, пральні машини, телевізори, мобільні телефони і комп’ютери житомиряни можуть здати у спеціалізований пункт прийому – Центр екопереробки електроніки. Завдяки цьому вони не потрапляють на загальне сміттєзвалище і не забруднюють навколишнє середовище, а відправляються на вторинну переробку.

Ця компанія на ринку вже більше 20 років, 9 з яких – спеціалізується на прийомі та переробці будь-якої побутової і комп’ютерної техніки, електронних плат та іншого обладнання. Свого роду мають екологічну місію, адже шкідливі речовини із так званого електронного мотлоху не розкладаються в природному середовищі і здатні отруювати все навколо десятки і навіть сотні років.

«Все почалося з того, що ми задумалися над тим, куди діти власну вживану техніку. Тоді й виникла ідея зайнятися переробкою. Наразі окремі позиції у населення, підприємств та організацій ми викуповуємо, але більшість техніки приймаємо безкоштовно. У першу чергу це пов’язано з цінами на вторсировину, адже в нинішніх умовах вона не завжди покриває навіть вартість робіт з переробки, – говорить директор Центру переробки електроніки «ПолесьеNet» у Житомирі Роман Фещук. – Непотрібну електроніку можна привезти в наш приймальний пункт по вул. Вітрука, 17-б. Працюємо у будні з 9 до 18, субота – з 9 до 14, а неділя – вихідний. Усю інформацію можна узгодити чи уточнити завчасно за телефонами 0963607722 або 0634792504, та на офіційному сайті Центру, де також є перелік усього що ми приймаємо/купуємо із зазначенням вартості. Крім цього, надаємо платні послуги з виносу та вивозу побутової техніки, виконуємо демонтажні роботи різного ступеня складності. З приватними замовниками працюємо по місту і Житомирському районі, з комерційними – у тому числі і в сусідніх областях».

Головна мета діяльності, додає Роман Фещук, – зменшити кількість шкідливих відходів, що потрапляють на сміттєзвалище. Більшу частину електронного мотлоху переробляють на вторсировину, яка підходить для відповідних виробництв. Зокрема, метал, пластик, плати, скло знову повертаються в обіг і повторно використовуються на вітчизняних та закордонних підприємствах. Те, що стало сміттям, повертається в економіку країни як придатний до використання пристрій або корисна сировина.

«Варто зауважити, що багато житомирян розуміють важливість сортування і належного поводження з вживаною технікою, тож не викидають на смітник, а шукають можливість утилізувати правильно. З власного досвіду можу відзначити, що таких людей з кожним роком стає все більше. Буває, що стару техніку привозять навіть з інших регіонів, бо на місцях там переробкою не займається ніхто. Щоб зрозуміти, що сортування та зменшення кількості сміття – це дуже важливо, достатньо хоч раз потрапити на наш міський полігон. Це буквально «Карпати» зі сміття, які нікого не лишать байдужим, – продовжує Фещук. – Втім, перейматися варто не лише сортуванням, а й дотримуватися цілого комплексу життєвих правил і рекомендацій. Приміром, перед купівлею нових пристроїв, добре подумайте, чи вони вам взагалі потрібні.

« Можливо, то забавка на один раз або ще можна користуватись старим. Особливо це стосується смартфонів. Якщо щось зламалось, дешевше та практичніше спробувати його ремонтувати. Якщо техніка вам не потрібна, але вона ще робоча та має попит, краще спробувати її продати через сайти оголошень або навіть подарувати, аніж викидати. Коли ж ваша техніка вже точно не підлягає ремонту чи просто застаріла, тоді треба її віддавати на переробку. Власне, з цим ми вам і допоможемо».

Кілька місяців тому Центр екопереробки електроніки налагодив співпрацю із командою житомирських волонтерів, які виготовляють пічки та буржуйки для потреб захисників. Лише за 5 тижнів таких зробили більше сотні, а за увесь час роботи подолали позначку в 600 штук.

Метал, який підходить для буржуйок, а ще старі бойлери, газові балони і труби великого діаметру співробітники Центру в рамках своєї ініціативи «Тепло для фронту» передають майстрам на чолі із Сергієм Защипасом та Юрієм Міловановим.

«Як і вся країна, з початком повномасштабного вторгнення намагаємося підтримувати ЗСУ коштами та власною діяльністю. Акція «Тепло для фронту» віднедавна передбачає ще й виготовлення окопних свічок на базі виробничих потужностей. Робимо їх у консервних банках, з гофрованого картону та парафіну, – деталізує директор Центру екопереробки електроніки. Все залежить від наявності сировини. Найбільші складнощі виникають з воском та парафіном, тож якщо хтось має непотрібні залишки цих матеріалів, або старі чи не потрібні свічки – будемо вдячні за допомогу».

Юлія Демусь

Ліки для захисника: у Житомирі волонтери збирають протизастудні препарати, чаї та вітаміни для воїнів (ФОТО)

Макулатура, балони, електронні цигарки, кава, бляшанки, тканина: що житомиряни можуть передати волонтерам для потреб воїнів (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Корисний мотлох: в Житомирі збирають електронне сміття для вторинної переробки (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*