Макулатура, балони, електронні цигарки, кава, бляшанки, тканина: що житомиряни можуть передати волонтерам для потреб воїнів (ФОТО)

З одноразових електронних цигарок – павербенки воїнам на фронт, бляшанки із м’ясних і рибних консерв, а також корму для тварин – на окопні свічки, зі старих газових балонів та бойлерів – буржуйки і пічки на передову, макулатуру – в пункти прийому, а кошти на амуніцію захисникам.

Те, що раніше відправлялося на сміттєзвалище, нині може послугувати на потреби військовослужбовців. Якщо ви не маєте коштів для грошових переказів на організації чи фонди, відзначають волонтери, можете допомогти захисникам в будь-який інший спосіб. У цій публікації ми зібрали корисну інформацію для житомирян саме про такі ініціативи.

Волонтерка БФ «Янголи» Олена Заведія з червня проводить у Житомирі збір книг українською мовою, які у подальшому відправляються в Німеччину, де облаштували спеціальну бібліотеку для дорослих та дітей з України, що були змушені тікати від війни. Залишити видання можна на поличці у «Місцевому навколокультурному просторі» (пров.Скорульського, 5). Разом із вантажами із інших міст, книги від житомирян періодично відправляють за кордон.

Вікторія Тваурі організувала у Житомирі роботу двох волонтерських майстерень – з виготовлення маскувальних сіток, а також «Тінь армії» – із пошиття аптечок, плитоносок, розгрузок, м’яких нош, штор у буси, прапорів різного розміру для армійців. Віднедавна в асортименті швейного цеху ще й білизна для жінок-військовослужбовиць. Усе це передає безкоштовно через волонтерів або безпосередньо військовим. Окрім цього, збирає кошти і купує форму та іншу амуніцію для бійців, а ще запустила акцію #здаймукулатурувобміннажиття, закликаючи містян збирати папір, картон, газети, зошити, книги, особливо російськомовні. Все це можна здати в пункти прийому, вартість – 5 гривень за кілограм. Виручені таким чином кошти можна передати Вікторії. Волонтерка також може самостійно забрати зібрану макулатуру, вага якої понад 100 кг. Звертатися потрібно в особисті повідомлення у соцмережі.

Житомирянка Надія Яблонська разом з друзями майже рік збирають кришечки і здають на переробку. Кошти від цього передають батькам 7-річної Аріни Мовчанюк. Вона родом із Коростишева, та вже кілька років перебуває на лікуванні в Італії. Має рідкісне генетичне захворювання – «спадкове порушення обміну речовин із групи хвороб накопичення. Нейрональний цероїдліпофусциноз 2 типу, аутосомно-рецесивний тип успадкування». Долучитися до еко-благодійної акції «Кришечки мають цінність» можуть всі бажаючі – розмістити бокс для збору у своєму будинку, на роботі, підприємстві чи навчальному закладі. Передати кришечки можна особисто Надії у Житомирі, звернувшись в особисті повідомлення, а у Коростишеві залишити у магазині «Стродо» за адресою вул. Горького. За весь час Яблонська здала близько 250 кг кришечок. Співпрацює із ТОВ «Пластикер Вест», де до війни за один кілограм кришечок давали 4,50 грн, а наразі – чотири гривні.

Кондитер Анна Зіновчук разом із колегами готують домашню випічку – кекси, брауні,терті пироги, піци, пиріжки із маком, корицею, фруктами і варенням, пісочне печиво, шарлотку та інше. Все це разом з іншими волонтерськими вантажами відправляють бійцям на схід та південь. Троє синів Анни не лише допомагають готувати і відвозити випічку, але й малюють для оборонців малюнки, пишуть побажання. Для потреб «Кондитерського батальйону» можна передавати морожені фрукти, консервоване варення, борошно, олію, цукор, підтримати фінансово – 5457 0822 2438 9671 (Давидова Олена), 4149 6293 1525 3690 (Труш Олена).

Волонтерка БФ «Янголи Арміїі» Ніна Шепетуха проводить благодійні лотереї та аукціони виробів ручної роботи на підтримку ЗСУ, а також збирає одноразові електронні цигарки. Їх відправлятиме волонтерам у Запоріжжя, які використовують елементи із них для виготовлення зарядних пристроїв для рацій і теплевізорів, павербанків. «Шановні курці, тепер ви не просто курите, а ще й наближаєте перемогу», – додає волонтерка. Принести і залишити одноразові цигарки можна за кількома адресами – нетворкінг-кафе «Lampochka» ( вул. В.Бердичівська, 8), «Нона Інжиніринг» (вул. Домбровського, 38), хлібний кіоск на автостанції поблизу Житнього ринку, косметичний салон «Time of beauty» ( вул. В. Бердичівська, 58), відділеня «ТАСКОМБАНК» (вул.Київська, 96). Ніні можна передавати прикраси, одяг з ручним розписом та інші цікаві речі, які будуть у подальшому використані як лоти на аукціоні.

Сергій Защіпас разом із командою майстрів виготовляють саперні «кішки», різні види пічок та «буржуйок», тріскачниці. Спочатку передавали їх на блокпости, а згодом і на передову. З настанням холодів потреба у таких приладах лише зростає, тож волонтери просять житомирян передавати їм потенційний металобрухт – б/у газові балони, бойлери, бочки, а ще труби 270 мм, 107 мм, тощо. Переважна більшість «буржуйок» – із балонів. Є великі та малі, з можливістю гріти їжу чи без, для вулиці або бліндажу, тощо. Із одного 50-літрового балона виходить одна велика «буржуйка» або дві малі. Додатково купують необхідні матеріали – петлі на дверцята, кутики або труби для ніжок, відрізок труби на 100, щоб зробити початок димоходу, арматуру на колосник, метал листовий для «варочної» поверхні, бляху для труб, тож фінансова підтримка теж зайвою не буде.

У липні волонтерка БФ «Янголи Армії» Тамара Черняхович запустила акцію #кавадлязсу, яка вже допомогла зібрати більше 80 тисяч гривень. За них уже придбали будівельні матеріали, інструменти, ліки та потрібні речі для військовослужбовців. За умовами акції, житомиряни купували напій собі і таку ж чи більшу суму донейтили на допомогу захисникам, оплачуючи умовну каву. На своїх сторінках у соцмережах розміщували публікації зі світлинами із кавою – вдома, на роботі, під час прогулянки в місті, зустрічі з друзями, публікували скріншот переказу, розповідали про акцію і неодмінно супроводжували допис хештегом #кавадлязсу. Тепер за 10 гривень в трьох закладах у Житомирі, які приєдналися до проєкту «Твоя кава для ЗСУ», можна купити реальну порцію свіжозмеленої кави і пригостити хлопців і дівчат з передової. Для цього у кав’ярнях «Кавоманії» – вул.Перемоги, 12 та вул.Небесної Сотні, 3, а також у «Злата каві» на Михайлівській волонтери встановили брендовані скриньки, куди необхідно помістити пакет з кавою. У подальшому їх вміст разом із волонтерською допомогою поїде на фронт.

Волонтерки Вікторія Боровська та Лілія Шашкевич-Онищенко займаються виготовленнямокопних свічок, для цього вже кілька тижнів збирають тару та віск і парафін у будь-яких кількостях. Зокрема, годяться бляшанки не вищі 7 см – з-під м’ясних та рибних консерв, паштетів, корму для котів та інші. Попередньо бажано підготувати їх – прибрати залишки продукту, помити, зняти етикетку. Також доречно консерви перед споживанням відкривати не старим консервним ножем, через який краї виходять рвані і потребують додаткової обробки, аби у подальшому було безпечно працювати з бляшанкою, заповнюючи картоном, віском/парафіном, запалювати свічки. Одна маленька окопна свічка може горіти від години до трьох, ті, що більші розміром – шість-вісім годин. Протягом цього часу свічку можна гасити і при потребі запалювати знову, а ще вони не бояться вологи і вітру. Тару, парафін та віск волонтерам можна передавати під час особистої зустрічі.

З 2014 року волонтерка Анастасія Нестерова займається виготовленням кікімор, маскувальних сіток для позицій і техніки військових. Наразі вся діяльність зосереджена у майстерні «Свій за свого» у дворі «Навколокультурного простору». Саме туди житомиряни можуть приходити плести масксітки та основи під них, приносити матеріали для сіток – капронові нитки, а також одяг і постіль із натуральних тканин відповідних до сезону кольорів, які у подальшому фарбують при потребі, а майстрині ріжуть на смужки та вплітають.

Протягом чотирьох років у Житомирі діє майстерня Всеукраїнського проєкту «Ікона пам’яті загиблим за Незалежність України». З початку повномасштабної війни її діяльність на кілька місяців була призупинена, адже волонтери займалися вирішенням потреб військових та постраждалих від наслідків війни цивільних, ВПО, а у липні знову повернулися до роботи. Там працюють переважно волонтери БФ «Янголи Армії», але долучитися до процесу можуть всі бажаючі – для «новачків» проведуть майстер-клас та інструктаж. У майстерні виготовляють унікальні барельєфи з гіпсу, повністю ручна робота. Створення однієї ікони займає близько місяця з дотриманням усіх вимог технологічного процесу. Волонтери збираються щотижня на вихідних. Готові вироби у подальшому вручають під час урочистих заходів рідним загиблих Героїв у період АТО/ООС і, відповідно, тим, хто загинув після початку повномасштабного вторгнення росіян. Також волонтери розповідають, що мають проблеми із матеріалами, адже підприємства і заводи, у яких замовляли і купували раніше, повністю зруйновані.

Артур Волинець у Житомирі, а Юрій Огородній у Бердичівському районі збирають банки 0,5 л для приготування тушонок для військових. Також можна передавати кришки для консервації, крупи, спеції, м’ясо і рибу. По потребах варто завчасно проконсультуватися у волонтерів в особистих повідомленнях у соцмережі.

Волонтер та музикант Андрій Собчук на початку серпня запустив челендж «Міняю струну на авто для ЗСУ». Зокрема, шляхом послідовних обмінів він планує дійти від вживаної струни то автівки для воїнів, приблизна вартість якої 8 тисяч доларів. Наразі пройшов лише перший обмін, тож Андрій відкритий до пропозицій і чекає на них. Перебіг проєкту висвітлює на ютуб-каналі ютуб-каналі “Україна разом до перемоги”.

Новий одяг, взуття або ж б/у речі у чистому та охайному вигляді житомиряни можуть приносити у «Місцевий навколокультурний простір». Волонтери проведуть його сортування і подальший розподіл між тими, хто цього потребує – ВПО, багатодітні родини та ін.

Протягом тижня житомиряни можуть принести у майстерню «Свій до свого» (пров.Скорульського, «Місцевий Навколокультурний простір») або передати особисто Сніжані Герасимчук баночки до 200 мл (скло/ пластик з кришечками). Їх відправлять у Львів та використовуватимуть для лікувальних мазей, які виготовляють для потреб військового госпіталю.

Юлія Демусь

«Наближаємо перемогу разом»: на благодійному ярмарку в  Хорошівському ліцеї №1 зібрали  кошти  для воїнів (ФОТО)

До навчального року готові: житомирянин Олег Земнухов обладнав у школі укриття-музей (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Макулатура, балони, електронні цигарки, кава, бляшанки, тканина: що житомиряни можуть передати волонтерам для потреб воїнів (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*