Ви нам папір – ми вам надію на перемогу: житомирян закликають здавати макулатуру на підтримку ЗСУ (ФОТО)

“Багато людей мають бажання допомогти, та не мають фінансових можливостей на це”, – каже житомирянка Вікторія Тваурі, яка нещодавно ініціювала волонтерську акцію зі збору макулатури, а виручені від цього кошти пропонує направляти на потреби ЗСУ.

Допис із відповідним закликом #здаймукулатурувобміннажиття розмістила на своїй сторінці в соцмережі і має перші результати – їй пишуть бажаючі долучитися, а дехто вже навіть встиг відвезти макулатуру в пункт прийому та передати волонтерці кошти.

Вартість одного кілограма – 5 гривень. Підходить усе – газети, старі книги, зошити, папір, картонні коробки. Єдине побажання – компактно усе спакувати у ящики чи зв’язати.

Можна відвозити самостійно, а кошти потім переказувати на рахунок волонтерки, або ж, якщо мова про великі об’єми понад 100 кг, звертатися по допомогу до Вікторії.

“Це ідея запозичена. Бачила подібну інформацію у сюжеті якогось регіонального телеканалу. Подумала, що в Житомирі ще поки такого не зустрічала, тому вигадала хештег, створила публікацію і друзі поширюють її в мережі, – ділиться Вікторія Тваурі. – З 2014-го я була волонтеркою БФ “Лелекера” – займалися збором пластикових кришечок, які у подальшому відправлялися на переробку, а кошти від цього йшли на допомогу нашим воїнам. В період пандемії шила і безкоштовно роздавала усім, хто звертався, багаторазові маски. З початку повномасштабної війни організувала і координую роботу швейного цеху “Тінь армії”, де виготовляємо у великій кількості плитоноски, розгрузки, аптечки, м’які ноші, шторки в буси, прапори на колони для підрозділів та жовто-блакитні прапори різних розмірів, у тому числі великі 2.40 на 1.80 м – для прощань із загиблими героями у Житомирі. Зараз у мене колектив з 16 швей. Раніше також у них було окреме приміщення для роботи, але дехто виїхав за кордон, когось викликали на роботу, а решту – відправила шити з дому в інтересах безпеки. Наші потужності дозволяють працювати з важкою тканиною, брезентом, оксвордом. Крім цього, орендуємо приміщення для майстерні з виготовлення маскувальних сіток. Там у мене 11 невтомних майстринь, кипить робота постійно”.

Усе, що вдається зробити і пошити, передають безкоштовно бійцям через волонтерів БФ “Янголи Армії”, Андрія Перуна, Лілію Шашкевич-Онищенко, безпосередньо військовим, які звертаються, ін. Головне, переконує волонтерка, знати кому та куди це відправляється, аби дійсно слугувало там, де потрібно. Паралельно купує та надсилає воїнам взуття, футболки, комплекти форми, прилади. Наразі триває збір коштів на “оптику” для десантників 95 бригади.

“Власне, кошти з макулатури у тому числі підуть на виконання цього запиту. З пошуком тканини для шиття та матеріалами для сіток трохи легше – щось вдається діставати за кордоном чи купувати по вигідній ціні, бо я дотична до цієї сфери і можу знайти хороші варіанти, щось приносять або передають небайдужі, а от кошти на потреби захисників, то актуально завжди, – наголошує житомирянка. – Буду вдячна і рада будь-якій підтримці у рамках #здаймукулатурувобміннажиття. Нехай це буде навіть одна книжка – і то добре, а особливо якщо російська, то взагалі чудово. Окупанти нищать наші школи, бібліотеки, музеї, а ми обмінюємо російські книжки на допомогу ЗСУ, купуємо потрібні речі для армійців. Ви нам папір – ми вам надію на перемогу! У мене нема власного авто, але якщо буде потрібно, то організуємо транспорт для доставки макулатури до пункту прийому, викличемо таксі. Для додаткової інформації прошу звертатися до мене в особисті повідомлення у мережі Фейсбук. Ця акція допоможе зробити свій внесок і дорослим, і дітям, адже у кожного в домі чи на роботі є непотрібний папір, який може стати для когось на фронті порятунком, конвертуючись у гривні. Зібравши у майстерні різні коробки і картонні основи, що лишаються від рулонів тканини, я змогла заробити майже 300 гривень, тобто це подвійна користь – прибрали, позбавились зайвого і заразом маєте кошти на допомогу армії”.

Юлія Демусь

У Житомирі волонтери розіграли каску та «сухпайок» окупантів: кошти від лотереї підуть на авто для 95 бригади (ФОТО)

«Ми розділяємо народ та політиків»: житомиряни про сусідів з Білорусі та ймовірний напад (ВІДЕО)

Будьте першим, хто прокоментував "Ви нам папір – ми вам надію на перемогу: житомирян закликають здавати макулатуру на підтримку ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*