У Житомирі волонтери збирають бляшанки для виготовлення окопних свічок воїнам (ФОТО)

Світлом і теплом захисників на передовій здатні забезпечити так звані окопні свічки. В їх основі – бляшанка, гофрований картон, парафін або віск. Цей винахід – не новинка. Такі свічки в Україні волонтери роблять з 2014 року, втім з початку повномасштабної війни взялися за цю справу більш активно в різних регіонах країни.

Нині збирають необхідну тару для подальшої роботи і житомирські волонтери – Вікторія Боровська та Лілія Шашкевич-Онищенко. Із відповідним закликом звернулися до користувачів соцмереж тиждень тому. Наголошують, що для свічок підходять бляшанки з-під м’ясних та рибних консерв, паштетів, корму для котів та інші, але не вищі 7 см або обрізати до потрібної висоти.

Зокрема, бляшанки, в яких продаються консервовані кукурудза та горошок краще не використовувати, адже у процесі експлуатації вони не можуть вигоріти повністю – обмежений доступ кисню. Пивні банки не годяться взагалі, навіть не варто витрачати матеріали і час.

Одна маленька окопна свічка може горіти від години до трьох, ті, що більші розміром – шість-вісім годин. Протягом цього часу свічку можна гасити і при потребі запалювати знову, а ще вони не бояться вологи і вітру.

Окопні свічки можуть освітити та обігріти невеличке приміщення, на них гріють чи кип’ятять воду, поруч сушать речі. Як варіант – можна і запалити вогнище, коли деревина волога. В умовах війни, а тим паче з настанням холодів, така річ – просто незамінна і необхідна.

У Житомирі волонтери поки збирають бляшанки і незабаром готуються розпочати виробництво свічок. Бажаючі передати тару, можуть звертатися в особисті повідомлення до Вікторії та Лілії. Попередньо бажано підготувати її – прибрати залишки продукту, помити, зняти етикетку. Також доречно консерви перед споживанням відкривати не старим консервним ножем, через який краї виходять рвані і потребують додаткової обробки, аби у подальшому було безпечно працювати з бляшанкою, заповнюючи картоном, віском/парафіном, запалювати свічки.

Використання гафрокартону зумовлене тим, що він швидко і якісно просякне гарячим парафіном чи воском. Картон має бути на 0,5-1 см нижче банки, аби рідина не витікала до застигання і в процесі горіння.

Під час роботи необхідно дотримуватися правил безпеки, аби не отримати опіки рук та тіла, використовувати маску чи респіратор. Перед роботою віск та парафін розігрівають. До слова, розплавити можна і старі запаси, готові свічки чи залишки тих, які не догоріли.

Усі поради та рекомендації для тих, хто вирішив робити свічки самотужки, публікують адміністратори та учасники спільноти «Окопні свічки». Вони діляться успішним досвідом, дають настанови.

Для полегшення роботи волонтерів, бляшанки можна у домашніх умовах одразу заповнювати картоном, нарізавши його упоперек гофри на смужки шириною менше, ніж висота банки. Готові смужки закрутити тугим «равликом» відповідно до діаметру банки і вставити у ємність.

Нагадаємо, що у Житомирі волонтерка Вікторія Тваурі збирає макулатуру – папір, газети, зошити, картон, книги. Їх здають у пункти прийому, а виручені кошти направляють на придбання необхідних речей для військових.

Житомирянка Заріна Колосович майже шість років робить неповторні різьблені свічки різної форми та висоти, занурюючи основу до 40 разів у гарячий парафін, а далі створює неймовірні орнаменти та візерунки.

Свічки із вощини виготовляє Людмила Дембіцька. Вони натуральні і пахнуть медом. Колір вощини досягається за рахунок природніх барвників.

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі волонтери збирають бляшанки для виготовлення окопних свічок воїнам (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*