На всіх не вистачить повітря: житомиряни вимагають припинити забудову на вулиці Героїв Десантників

Житомирська міськрада збирається перевірити законність власності земельних ділянок на Героїв Десантників та звернутися до власника Розенблата з пропозицією замінити землю під зведення новобудов.

На засідання сесії Житомирської міської ради сьогодні, 5 липня, вкотре звернулися жителі вулиці Героїв Десантників через будівництво трьох дев’ятиповерхових новобудов поблизу їхніх будинків.

Нагадуємо, що попри численні невдоволення місцевих мешканців Борислав Розенблат планує будівництво житлового комплексу у дворі житомирян.

Житомиряни скаржаться на густу заселеність й тотальну відсутність інфраструктури поблизу житлових будинків, зокрема відсутність автопарковок, через що трафік руху на проїжджій частині надто великий, відсутність садочка, школи, парків чи скверів, де люди могли б проводити своє дозвілля. А якщо власник земельних ділянок на вул. Героїв Десантників 25А та 27А все ж побудує три дев’ятиповерхівки, то людям “не буде й де дихнути”.

“Для нас це останній крик душі. Ми вже 10 років боремося за одну земельну ділянку. Коли до нас приходили забудовники, то ми бастували й вони тихенько відходили. Але цього разу так трапилося, що прийшов забудовник і він знав, що ми проти, але сказав, що він буде там будуватись. Проблема в тому, що наш район будувався у 80-ті роки. Паркомісць тільки п’ять під одним будинком. Виходить, що на цій частині землі, зокрема й під час коронавірусу, всі гуляли, тому що парк від нас далеко. Там у нас футбольне поле й ми дуже просимо вас, щоб переглянули й замінити … Нам повітря не вистачає. В нас один заїзд на територію. Машин багато й всі стоять на дорозі, бо заїхати не можна. Дітей також побільшало і вони гуляють між машинами. Ми не просимо вас нам там щось будувати, просимо лише простору, ми самі все облаштуємо”, – розповіла місцева мешканка.

На засідання сесії прийшли також інші члени ініціативної групи й висунули ряд вимог до міської ради й голови:

“Навколо будинків на вул. Героїв Десантників, 25 А та 27 А, які побудовані по периметру, є невелика площа, до одного гектара. До 2005 року згідно генерально плану забудови міста Житомира, тут було заплановано будівництво двоповерхового садочка. Але, враховуючи бізнес інтереси тодішньої міської влади, участок продали за сумнівними даними. І на цьому “п’ятачку” на 0,8 га чи 0,9 га, замість двоповерхового садочка, хочуть побудувати три дев’ятиповерхові будинки. Наше прохання заключається в тому, щоб міська влада разом з міським головою взяла участь у перемовинах з власником Борисом Розенблатом щодо заміни земельних ділянок за адресою вул Героїв Десантників, 25 А та 27 А”, – сказав житомирянин Михайло Сухов. 

Він також озвучив аргументовані вимоги від мешканців вул. Героїв Десантників:

  • “До 2019 року з будівництвом в нашій країні, зокрема й в Житомирі була повна вакханалія й наші будинки побудовані по такому ж принципу: без розміщення об’єктів соціально-культурного побуту, дитячих площадок, спортивних майданчиків, майданчиків для дозвілля, стоянок для автомобілів, озеленення тощо. У 2019 році вийшов ДБН Б. 2.2-12:2019, яким поставлено крапку. Тобто, окрім забудови будинку, повинна бути й інфраструктура. Зокрема, якщо є 400 будинків то і 400 стоянок повинно бути, плюс 20% для тимчасового перебування тощо.
  • На сьогодні у даному мікрорайоні збільшена кількість автомобілів, які паркуються будь-де: на тротуарах, газонах, проїжджій частині дороги. У нас одна вулиця, і якщо їдуть автомобілі 95-ої бригади, то вся вулиця зупиняється, п’ять тисяч людей в ступорі. А ввечері фактично “ніде яблуку впасти”, все заставлено автомобілями. А якщо, не дай бог пожежі, особливо в будинку 29, 33, 35, то проїхати пожежним автомобілям буде неможливо. Крім  того, планують ще побудувати три дев’ятиповерхових будинки загальною кількістю 300 квартир.
  • Уже є тріщини в будинках 23, 27, 33, 35 через просідання грунту, тому що будинки фактично над прірвою, а якщо буде нове будівництво, то це прискорить руйнацію будинків. Також є проблеми з геологією в цьому місці. 
  • Згідно ДБН в нашому мікрорайоні, де понад п’ять тисяч осіб, повинен бути дитячий садочок на 130-150 дітей та школа на 500-700 осіб. Натомість немає нічого, а ще хочуть додати нам ці будинки. Ви прекрасно розумієте, що аби влаштуватися в садочок у нашому місті потрібно чекати черги 2-2,5 роки. Садочки переповнені: повинно бути 20 осіб, а в групах по 45 і більше.
  • Щодо заміни даного участку: доручити відповідним структурним підрозділам міської ради розробку детального плану зонування території мікрорайону Героїв Десантників відповідно до ДБН. 
  • Створити робочу групу для вивчення питання щодо законності продажу земельних ділянок.

Тому що, рішенням 25 сесії 4 скликання від 28.04.2005  № 525 за підписом пана Борохова про затвердження матеріалів інвентаризації земельних ділянок,  які підлягають продажу на конкурсних засадах, лотом №1 погоджено продати на вул. Жукова 25 А 0,2 га та лотом №2 земельну ділянку на вул. Жукова 27 А площею 0,2 га.

Тобто всього 0,4 га. А через три місяці рішенням 26-ї сесії від 29.09.2005 № 535 про передачу у приватну власність та оренду земельних ділянок про результати земельного аукціону, проведеного 30.08.2005 року, ТОВ МОСТ- ИНВЕСТ продали на цих адресах 0,49 га та 0,43 га. Тобто продано більше, ніж затвердила сесія!”, – зауважив житомирянин.

Натомість міський голова Сергій Сухомлин пояснив, що містобудівні умови вони не видавали й зараз тривають суди щодо містобудівних умов. Мер також запропонував після засідання сесії ще раз звернутися до власника про заміну цієї ділянки. Крім того, Сергій Сухомлин також доручив юридичному департаменту ще раз вивчити всі рішення, які стосуються ділянок, й дізнатися, які насправді земельні ділянки було виставлено на аукціон й звідки взялася додаткова площа.

Будьте першим, хто прокоментував "На всіх не вистачить повітря: житомиряни вимагають припинити забудову на вулиці Героїв Десантників"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*