На Житомирщині державного реєстратора підозрюють у легалізації незаконної оренди понад 300 га земель

На Житомирщині державного реєстратора підозрюють у легалізації незаконної оренди понад 300 га земель

Цьогоріч у лютому правоохоронці Житомирщини викрили 37-річного адвоката у незаконних діях щодо земельних паїв, що належали померлим громадянам. 

В процесі слідства було встановлено, що навесні 2021 року 50-річний керівник відділу з надання адміністративних послуг – держреєстратор речових прав на нерухоме майно однієї з сільрад Житомирського району отримав заяви на права оренди терміном на 45 років на 170 земельних ділянок, що розташовані на Малинщині.

Такі документи йому надав вищезазначений адвокат, який водночас був директором товариства з обмеженою відповідальністю, що виступало орендарем вказаних ділянок. Окрім заяв до пакету документів були долучені договори оренди землі, причому вони були підробленими. Зокрема, укладені вони були нібито від імені попереднього директора ТОВ з власниками, в тому числі померлими, із зазначенням фіктивної дати ïx укладення минулими роками (з 2002 по 2017). Також адвокат підробив у договорах підписи сторін та завірив їх печаткою ТОВ. Він же надав держреєстратору платіжні доручення про адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

В свою чергу посадовець не встановив належним чином відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також не перевірив відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, не провів інші обов’язкові перевірки.

У результаті він вніс відомості до Державного реєстру речових прав та їх обтяжень щодо набуття ТОВ права оренди. Через такі дії власникам земель та їх правонаступникам було завдано шкоди на понад 10,5 мільйонів гривень.

Відтак днями держреєстратору було оголошено про підозру у вчиненні службової недбалості, тобто у неналежному виконанні своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Нарразі триває досудове розслідування.

Держреєстратору загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині державного реєстратора підозрюють у легалізації незаконної оренди понад 300 га земель"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*