На Житомирщині правоохоронці викрили керівника торговельної компанії на організації незаконного експорту української сосни. Слідством встановлено, що наприкінці 2020 року бізнесмен, 34-річний киянин, налагодив закупівлю нелегально вирубаних соснових дерев у лісах та захисних лісополосах. Аби надати деревині законного статусу, задіяв підприємців, які імітували її офіційні купівлю-продаж, використовуючи власні реквізити та печатки. Вони ж контролювали завантаження партій лісопродукції до найманих транспортних засобів та її перевезення до низки переробних підприємств на території Коростенського району. Там відбувалась необхідна для подальшого експорту переробка.
Бухгалтерка торговельної компанії, 37-річна жителька м. Києва, за вказівками керівника забезпечувала ведення фінансово-господарської діяльності, у тому числі й тієї, що імітувала нібито легальну закупівлю деревини. Вона надавала консультації спільникам щодо складання та посвідчення завідомо підроблених офіційних документів про продаж лісу. Також вносила до документів про походження незаконно зрубаних дерев недостовірні відомості.
Ще одна спільниця, 36-річна житомирянка, формувала пакети фіктивних документів та здійснювала представницькі функції у підрозділах Держлісагенства. Вона отримувала сертифікати, необхідні для експорту, й здійснювала подальше митне оформлення пиломатеріалів.
В результаті за час такої незаконної діяльності упродовж майже 2,5 років було незаконно добуто та перероблено понад 7,8 тисячі м2 лісу. Поліцейські, вивчивши понад півтисячі документів, підготовлених спільниками, виявили, що фактично кожен п’ятий з них був підробленим.
За реалізовану за кордоном лісопродукцію, за контрактом з німецькою компанією, спільники отримали понад 7,1 мільйона гривень. Надалі вони, під керівництвом організатора, вчинили фінансові операції з метою відмивання коштів. Зокрема, бухгалтерка товариства провела кілька операцій обміну валюти, здійснивши її продаж за допомогою банківських систем. Згодом зробила перекази на рахунки поплічників. А вони імітували розрахунки за купівлю-продаж деревини.
Днями п’ятьом учасникам організованої групи було оголошено про підозри у вчиненні низки злочинів:
- ч. 3 ст. 201-1 (Контрабанда лісоматеріалів та цінних порід дерев) КК України;
- ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України;
- ч. 4 ст. 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) КК України;
- ч. ч. 3, 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
Контрабандистам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині група контрабандистів лісу завдала довкіллю понад 17 млн грн збитків"