На Житомирщині діє програма розширеного скринінгу новонароджених на спадкові та вроджені рідкісні захворювання. Скористатися послугою батьки можуть безкоштовно в 13 пологових стаціонарах області та дитячій обласній лікарні. Для її отримання потрібна лише письмова згода на проведення дослідження.
Про це повідомила завідувачка медико-генетичного центру Житомирського обласного перинатального центру Лариса Попович.
Досі новонароджені безоплатно перевірялися лише на 4 спадкові хвороби. Однак з жовтня в Україні запустили розширений скріинінг. Наразі ж ним можуть скористатися батьки новонароджених по всій області.
За словами Лариса Попович, вірогідність наявності у дитини однієї з цих хвороб, доволі низька. Однак, у разі її виявлення, надважливо розпочати лікування до того моменту, коли в організмі дитини розпочнуться невідворотні зміни. Для ефективного лікування це варто зробити протягом 10 днів з моменту народження.
Наразі забір крові у новонародженого проводять у перші 48-72 години життя. Потім передають на дослідження до лабораторного центру, де й проводять необхідні аналізи.
“У разі, якщо виявлено відхилення від нормальних показників, батьків проінформують про загрозу здоров’ю дитини для подальших досліджень чи призначення лікування експертами медико-генетичного центру”,
– пояснила Лариса Попович.
Увесь процес неонатального скринінгу супроводжується та фіксується в електронній системі охорони здоровʼя: від реєстрації новонародженого та взяття зразків крові лікарем до обробки направлення лаборантом та фіксування діагностичного звіту за результатами досліджень.
А з тим як зареєструвати новонародженого під час війни ви можете ознайомитись за посиланням.
Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині перевіряють новонароджених на 21 рідкісну хворобу"