На Житомирщині перевіряють новонароджених на 21 рідкісну хворобу

На Житомирщині діє програма розширеного скринінгу новонароджених на спадкові та вроджені рідкісні захворювання. Скористатися послугою батьки можуть безкоштовно в 13 пологових стаціонарах області та дитячій обласній лікарні. Для її отримання потрібна лише письмова згода на проведення дослідження.

Про це повідомила завідувачка медико-генетичного центру Житомирського обласного перинатального центру Лариса Попович.

Досі новонароджені безоплатно перевірялися лише на 4 спадкові хвороби. Однак з жовтня в Україні запустили розширений скріинінг. Наразі ж ним можуть скористатися батьки новонароджених по всій області.

За словами Лариса Попович, вірогідність наявності у дитини однієї з цих хвороб, доволі низька. Однак, у разі її виявлення, надважливо розпочати лікування до того моменту, коли в організмі дитини розпочнуться невідворотні зміни. Для ефективного лікування це варто зробити протягом 10 днів з моменту народження.

Наразі забір крові у новонародженого проводять у перші 48-72 години життя. Потім передають на дослідження до лабораторного центру, де й проводять необхідні аналізи.

У разі, якщо виявлено відхилення від нормальних показників, батьків проінформують про загрозу здоров’ю дитини для подальших досліджень чи призначення лікування експертами медико-генетичного центру”,

– пояснила Лариса Попович.

Увесь процес неонатального скринінгу супроводжується та фіксується в електронній системі охорони здоровʼя: від реєстрації новонародженого та взяття зразків крові лікарем до обробки направлення лаборантом та фіксування діагностичного звіту за результатами досліджень.

А з тим як зареєструвати новонародженого під час війни ви можете ознайомитись за посиланням.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині перевіряють новонароджених на 21 рідкісну хворобу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*