На Житомирщині СБУ викрило кіберзлочинців, які створювали для російських спецслужб фейкові акаунти

В процесі слідчо-оперативних дій у Житомирській області СБУ нейтралізовано кібергрупу, яка масово «виготовляла» фейкові акаунти на замовлення з РФ.

З їх допомогою російські спецслужби поширювали деструктивний антиукраїнський контент, у тому числі й маніпулятивного характеру, проводили інформаційні диверсії проти державної безпеки нашої країни, розхитуючи внутрішньо-політичну обстановку у різних регіонах України.

Наразі встановлено, що двоє мешканців Житомирщини з допомогою спеціального програмного забезпечення виробництва РФ налагодили серійну реєстрацію фальшивих облікових записів у соцмережах. Хакерська програма, яку їм надали російські куратори, дозволяла створювати віртуальні акаунти без застосування сервісів мобільного зв’язку.

Оформлені облікові записи чоловіки реалізовували своїм російським замовникам через спеціалізовані інтернет-платформи. Оплата здійснювалася на власні електронні гаманці небанківських платіжних систем, заборонених в Україні.

В результаті обшуків за місцями проживання зловмисників правоохоронці виявили та вилучили:

  • комп’ютерну техніку зі спеціальним програмним забезпеченням для масової автоматизації створення акаунтів,
  • засоби зв’язку та інші докази протиправної діяльності.

По даному факту відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України. Наразі триває встановлення всіх обставин правопорушень та притягнення до відповідальності винних осіб.

Нагадаємо, що у Житомирській області СБУ затримали хакерів, які намагалися “зламати” автоматизовану систему державних органів та викрасти звідти інформацію.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині СБУ викрило кіберзлочинців, які створювали для російських спецслужб фейкові акаунти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*