На Житомирщині терміново шукають кошти на культуру

На Житомирщині терміново шукають кошти на культуру

Днями актор Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги Олександр Литовченко повідомив, що увесь колектив даного закладу відправлено у фінансову відпустку. Причина – відсутність фінансування.

“Дорогі наші глядачі, Вже Не Змога Мовчати!!! Нажаль у травні ми з Вами не побачимось, оскільки весь колектив Житомирський академічний музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги вимушений йти у фінансову відпустку((( Житомирська обласна держадміністрація вирішила, що культура не на часі і припинила фінансування закладів культури!!!”

– зазначив актор.

Згодом з`ясувалося, що аналогічна ситуація склалася ще у двох культурних закладах області: Житомирському театрі ляльок та Житомирській обласній філармонії ім. Святослава Ріхтера.

Йдемо за власний рахунок — поки що на місяць з першого числа. Робота в нас є, ми будемо працювати. Щось ми заробимо, якось частково щось будемо. На даний момент з бюджету грошей немає. Загалом, нам виділили на рік 47% фінансування від потреби. У нас тільки зарплатний фонд. Ми до цього часу ще дотягнули, тепер треба зробити таку паузу і потім знову будемо далі працювати“,

– розповів директор Житомирського театру ляльок Сергій Мисечко.

Водночас у філармонії повідомили, що поки за власний рахунок працівників не відправляють та намагаються шукати альтернативу аби не допустити критичної ситуації.

Пост актора Житомирського театру набув розголосу та викликав хвилю обурення та протесту серед містян. Як наслідок вже сьогодні, 24 квітня, у Житомирській ОВА заявили, що шукають кошти, аби вказані заклади культури функціонували і надалі.

Питання виділення додаткових коштів розглядається виходячи з обсягів надходжень до обласного бюджету за підсумками першого кварталу 2024 року. Попри те, що ми живемо в умовах повномасштабної війни, Житомирщина не може втратити своє культурне надбання та має зберегти його для жителів області та прийдешніх поколінь“,

— заявили в ОВА.

Цікаво, що голова облради Ширма при цьому повідомив, що дізнався про ситуацію з театрами і філармонією з соцмереж. Тож, схоже, поки культурні заклади намагаються працювати у критичній ситуації, керівництво облради про свою роботу забуває. Ой не тих у фінансову відпустку відправляють, не тих.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині терміново шукають кошти на культуру"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*