На Житомирщині триває місячник добровільної здачі зброї та боєприпасів

Квітень оголошено в області місяцем добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Його мета – попередження та припинення фактів нелегального обігу зброї та вибухівки.

На сьогодні мешканці Житомирщини вже здали до територіальних підрозділів ГУНП 74 одиниць зброї та 9 пристроїв для відстрілу гумових куль. Серед вилученого арсеналу – 2 одиниці зброї армійських зразків, 2 – мисливської нарізної , 69 мисливських гладкоствольних рушниць та інше.

Окрім того, завдяки небайдужим громадянам, поліції стало відомо про виявлення або зберігання 10 артилерійських снарядів часів Другої світової війни, 2 гранат та майже 100 боєприпасів до різного виду зброї.

На початку квітня мешканець Ружина повідомив до поліції про виявлення на березі річки набоїв до нарізної зброї. Правоохоронцями було встановлено, що в березні під час рибалки чоловік натрапив на боєприпаси калібром 5,6 мм. Він забрав їх з собою, однак згодом вирішив добровільно здати до поліції. Набої вилучили, нині їх походження встановлюється у ході розпочатої перевірки.

Варто зауважити, що наразі відповідно до чинного законодавства (ч.3 ст. 263 ККУ) у процесі «роззброєння» від кримінальної відповідальності за незаконне зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів звільнено 7 жителів області, які добровільно здали зброю.  Після проведення необхідних перевірок громадяни зможуть зареєструвати 6 одиниць із названих.

Відтак поліція нагадує про можливість добровільної здачі зброї та небезпечних предметів, а отже – уникнення адміністративної та кримінальної відповідальності за їх незаконне зберігання.

Зокрема, ст. 190 (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання у вигляді накладення штрафу від 7 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. При повторному здійсненні правопорушення упродовж року передбачено накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї.

Статтею 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Окрім того, у разі добровільної здачі громадянами незареєстрованої зброї чи спецзасобів, за ними зберігається можливість, після проведення відповідних перевірок, зареєструвати цю зброю чи спецзасоби у встановленому порядку.

Нагадаємо також, що в будинку 42-річного жителя Попільнянського району поліцейські виявили арсенал незареєстрованої зброї.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині триває місячник добровільної здачі зброї та боєприпасів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*