На Житомирщині викрили ще одного організатора “бізнесу” на допомозі ЗСУ

Правоохоронці Житомирщини викрили протиправну схему ввезення з-за кордону легкових автомобілів під виглядом потреб для ЗСУ. Організував бізнес на гуманітарці чоловік з інвалідністю третьої групи, що дозволяло йому уникати проходження митних процедур і сплати обов’язкових платежів.

Ввезені для потреб ЗСУ транспортні засоби ділок не передавав захисникам, а продавав зацікавленим покупцям. Наприкінці січня, знаючи про продаж чоловіком кількох автівок, правоохоронці провели необхідні слідчі дії для документування факту їх реалізації.

Потенційний покупець, за домовленістю, авансом оплатив частину замовленої суми – 40 тисяч гривень. А надвечір 1 лютого завітав на Звягельщину для остаточного придбання транспортних засобів. Тут покупець повністю розрахувався за три автомобілі марок «Honda CR-V», «Volkswagen Touareg», «Volvo CX90» і отримав документи, що підтверджують гуманітарне призначення транспортних засобів. Загалом за вказані автівки ділок отримав майже пів мільйона гривень в еквіваленті національної валюти.

Факт продажу був належним чином задокументований. “Благодійника” затримали. Ним виявився 43-річний бердичівлянин. Раніше до кримінальної відповідальності чоловік не притягувався.

У чоловіка вилучили грошові кошти в іноземній валюті, речі і документи, які свідчать про причетність його до протиправної діяльності.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.

Тепер “благодійнику” загрожує ув’язнення на строк від 5 до 7 років.

Нагадаємо також, що псевдоволонтеру, який підпільно виготовляв бронежилети низької якості для військових, оголосили про підозру.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині викрили ще одного організатора “бізнесу” на допомозі ЗСУ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*