На Житомирщині фахівці трьох провідних медичних закладів області консультують он-лайн колег у районах

З минулого року на Житорщині запроваджено телемедицину між обласними та районними закладами. Завдяки інновації лікарі он-лайн проводять консультації та консиліуми, оглядають пацієнтів та спільно знаходять шляхи найефективнішої допомоги.

За повідомленням управління охорони здоров’я ОДА, телемедицину запроваджено в обласному медичному консультативно-діагностичному центрі,  обласній клінічній лікарні ім. О. Гербачевського  та обласній дитячій клінічній лікарні. Протягом  2018 року фахівцями обласного  медичного консультативно-діагностичного центру проведено 16 телеконсультацій для хворих із районів області, 2 телеконсультації з лікарями-цитологами Інституту ендокринології та обміну речовин Академії медичних наук України.

Наразі тестують телемедичні консультації з закладами ПМСД області спеціалісти обласної дитячої клінічної лікарні.

Під час підсумкової колегії управління охорони здоров’я ОДА начальник управління Микола Суслик зазначив, що телемедицина допомагає лікарям встановлювати правильні діагнози та призначати ефективне лікування. Особливо актуальна телемедицина для молодих фахівців з районів, адже вони тепер мають змогу проконсультуватися з досвідченими спеціалістами з обласних медичних закладів. Окрім того, пацієнти таким чином можуть отримати відповіді на тривожні запитання від кількох фахівців одразу.

Незабаром на Житомирщині має з’явитися 22 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з житлом для 1-2 лікарів. Для вчасного реагування вже придбано 22 одиниці автотранспорту для майбутніх амбулаторій.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах та районних центрах будуть оснащені усім необхідним обладнанням, автомобілями та швидкісним Інтернет-зв’язком для впровадження телемедичних послуг. Лікарі зможуть в режимі он-лайн отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині фахівці трьох провідних медичних закладів області консультують он-лайн колег у районах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*