На Житомирщині незабаром з’являться притулки для жертв домашнього насильства

14 лютого, на нараді з питань реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, яку провів заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, було вирішено створити в області мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Окрім того, для жертв домашнього насильства, які потребують місця безпечного тимчасового перебування, в області з’являться спеціальні притулки. Тут постраждалі зможуть не лише тимчасово знайти прихисток, але і отримати комплексну допомогу.

Проблема насильства в  сім’ї нагальна для українського суспільства, адже щороку до поліції звертаються більше сотні тисяч постраждалих.  При тому що близько 15 %  жертв не повідомляють про факт вчинення щодо них насильства офіційним структурам.

«Домашнє насилля є не причиною, а наслідком складного життя людей. Тому ми маємо спільними зусиллями не тільки обговорити, але й вирішувати цю проблему. Від цього залежить соціально-психологічний клімат, бо неможливо жити повним життям у середовищі нещасних людей», − сказав Ярослав Лагута.

Згідно даних директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрія Прокопця, упродовж 2018 року в Житомирській області було зафіксовано близько 8 тисяч звернень постраждалих від насильства в сім’ї. Такі дані потребують створення спеціалізованих закладів.

Притулок може бути створений місцевими органами виконавчої влади або місцевого самоврядування. Також до утворення притулку можуть залучатись підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, громадські об’єднання, іноземні неурядові організації, міжнародні організації.

Нагадаємо, що з 11 січня 2019 року  набирають чинності норми законодавства про посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та невиконання порушниками обмежувальних приписів. Відтепер домашнім кривдникам загрожують громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років, або до двох років позбавлення волі.

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині незабаром з’являться притулки для жертв домашнього насильства"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*