НАБУ і САП викрили організовану групу під керівництвом ексрадника ОП, яка заволоділа майже 95 млн грн бюджетних коштів

НАБУ і САП викрили організовану групу під керівництвом ексрадника ОП, яка заволоділа майже 95 млн грн бюджетних коштів

НАБУ і САП викрили організовану групу, яка заволоділа майже 95 млн грн Укрзалізниці на закупівлі трансформаторів під час воєнного стану за завищеними цінами.

Більше того, слідство встановило, що очолював злочинне угрупування колишній радник Офісу президента Артем Шило, який у серпні 2022 року був призначений до СБУ на посаду заступника директора Департаменту захисту національної державності.

Наразі посадовця затримано.

Вс тановлено, що з червня по грудень 2022 року лідер групи через підконтрольних службових осіб АТ «Укрзалізниця» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю.

Зокрема, він організував підготовку та направлення до УЗ листа «Щодо загроз державній безпеці», який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами.

Цікаво, що компанію-переможця контролює громадянин білорусі, який до того ж має зв’язки з рф.Цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.

Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 рр. «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

Завдяки діям детективів та прокурорів суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Нагадаємо, що саме Артем Шило два роки тому був фігурантом розслідування Bihus.Info. Тоді журналісти висвітлили інформацію про зв’язки Шила з Татаровим, його нерухомість на мільйони та причетність до російського грального бізнесу. Більше того, свого часу Шила називали покровителем російського букмекера 1xBet.

Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

Щодо них відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Нагадаємо також, що на Коростишівщині перед судом постане посадовець, який завдав держбюджету близько 700 тис грн збитків.

Будьте першим, хто прокоментував "НАБУ і САП викрили організовану групу під керівництвом ексрадника ОП, яка заволоділа майже 95 млн грн бюджетних коштів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*