Відрада для душі, відновлення для тіла: музикотерапія Житомирської обласної філармонії підтримує у скрутні часи

Відрада для душі, відновлення для тіла: музикотерапія Житомирської обласної філармонії підтримує у скрутні часи

Роздуми з приводу…»

Людину людиною роблять емоції. Дійсно, інтелект, накопичення знань, інформації для розвитку особистості дуже важливі. Але крім IQ, існує ще EQ – тобто емоційний інтелект, який насамперед формує наші особистісні якості, диктує наші вчинки, бо рішення ми приймаємо зазвичай за велінням душі та серця, а не за розумом, нашим «раціо». Розвиток вищих людських емоцій, їх виховання і спрямованість має надзвичайно важливе значення. І рушійною силою цього процесу є культура взагалі, і музика насамперед.

Від маминої колискової, співу жайворона літнього полудня – до звучання органу в костелі та хорового співу в православному храмі – музика супроводжує людину впродовж усього життя. Засобами відповідних звукових вібрацій вона гармонізує наші внутрішні біоритми, налагоджує прямий зв’язок між нашими емоціями, психікою і фізичним самопочуттям. Це явище в медицині називається біологічним резонансом, коли енергія поширюється від серця до серця в певних ритмах, підсилюючись в тисячі і десятки тисяч разів, набуваючи могутньої сили і поширеності.

Саме цей біологічний ефект лежить в основі психосоматики, тісного взаємозв’язку між ментальним і фізичним станом.

Тому в медичній реабілітації, відновлення при різних фізичних вадах і недугах існує потужний і ефективний засіб оздоровлення – музикотерапія.

Існує притча: шестилітній онук питає діда: «Що таке є життя?». «Життя – це боротьба добра і зла. І поле цієї боротьби – твоє серце» – відповів старець. «Діду, це дуже складно і незрозуміло, поясни простіше» – попросив онук, на що дід відповів, – «В кожній людині сидить вовк добрий і вовк злий. Впродовж всього життя вони гризуться між собою – до крові, до нестями. Оце і є суть нашого життя. Ти зрозумів?». «Так, діду, зрозумів – сказав малий, – але скажи, який вовк перемагає врешті-решт?». «Той, якого ти годуєш!» – відповів старий.

Цю притчу я згадала тому, що музика є тією поживою, яка годує, насичує енергією те добро, яке є в кожній людині, допомагає долати негаразди і випробування, з якими сьогодні стикається кожний.

Я веду до того, що я і мої подруги-однодумці стали завсідниками філармонії саме у важкі часи війни, коли людина шукає засоби для елементарного відновлення природного оптимізму, віри, надії, любові, альтруїзму, взаємного співчуття та милосердя.

Окрім відновлення позитивних емоцій, філармонія дає ще й потужну просвітницьку поживу, розширює наш музичний кругозір. Репертуар колективів за роки Незалежності поповнився творами української класики, ми мали нагоду долучитися до творчої спадщини М. Березовського, А. Веделя, Д. Бортнянського, С. Борткевича, М. Лисенка, М. Леонтовича, Лятошинського, М. Вербицького, В. Камінського, Станковича, В. Сільвестрова, М. Скорика та багатьох інших зірок європейського та світового музичного Олімпу. Філармонія пропонує різноманітне музичне «меню» на будь-який глядацький смак – від класики бароко і ренесансу до сучасних ритмів джазу, року, фольку, та популярної музики. Але все це вирізняє одна ознака – якість виконання і музичний смак.

Маю нагоду від нашої спільноти – «стихійного» клубу любителів філармонійної музики «Надвечір’я» вклонитися і щиро подякувати Генеральній директорці Житомирської обласної філармонії імені С. Ріхтера Руденькій Т.М. за самовідданість і пошуки можливостей зберегти і розвивати один з провідних і значущих закладів культури Житомирщини, особливо в часи ковіду та лихоліття війни. Особлива вдячність за новий імпульс у відродженні в повному обсязі традиційного фестивалю мистецтв ім. С. Ріхтера на батьківщині митця, так як цей фестиваль є міжнародною візитівкою нашої філармонії і ми з нетерпінням чекали цієї культурної події. Цьогоріч вочевидь цікава і високопрофесійна програма.

Користуючись нагодою, звертаюсь до земляків Житомирщини не тільки як глядач-громадянин, а як фахівець-реабілітолог з рекомендацією відвідувати концерти філармонія як засіб доступного і ефективного відновлення своєї психоемоційної сфери в умовах хронічної стресової ситуації. Кажу відверто і чесно – це не є реклама або піар-акція адміністрації філармонії, це моя власна ініціатива і власний особистий глядацький і професійний досвід. Хочу зазначити демократичність і абсолютне сприяння директора-розпорядника Кириченка Сергія в організації колективних відвідувань, персонального спілкування і пропозицій по оптимізації діяльності закладу, покращення якості обслуговування глядача. Вартість квитків доступна, існує пільгова система для пенсіонерів і пільгових груп.

Бажаю нам всім ментального та фізичного здоров’я!

Заграй музико – трепетно й заклично!
Позбав жалю, образ, і каяття…
Все – тля! А музика – правічна!
На родовід! На долю! На життя!

Лікар фізіотерапевт-реабілітолог з 50-річним фаховим стажем О. Горошко

Часопис «Українське слово»: важливий документ української культури

Будьте першим, хто прокоментував "Відрада для душі, відновлення для тіла: музикотерапія Житомирської обласної філармонії підтримує у скрутні часи"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*