Настоятель Михайлівського собору отримав орден «За заслуги» від Президента України

Відповідно до Указу Президента України  Петра Порошенка №188/2019 від 04 травня 2019 року орденом «За заслуги» ІІ ступеня відзначений почесний громадянин Житомира, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України Богдан Євгенович Бойко.

Це не перша державна нагорода отця Богдана. Так у 2008 році священик був відзначений Орденом «За заслуги ІІІ ступеня». Окрім того, в арсеналі Богдана Євгеновича Подяка Президента України та Відзнака Президента України «Ювілейна медаль – 25 років Незалежності України».

А в 2017 році за багаторічне самовіддане служіння громаді міста Житомира, просвітницьку та волонтерську діяльність,  депутати міської ради вирішили присвоїти отцю Богдану звання «Почесний громадянин міста Житомира».

Богдан Євгенович Бойко – незмінний настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України вже 28 років. Святий отець бере участь не лише у духовному житті громади, але й долучається до громадського життя. Наразі він є членом Громадської ради при міському голові та членом Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Житомирській ОДА. За його ініціативи при підтримці меценатів та прихожан в Житомирі при Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбудували найбільшу в Україні недільну школу, де щороку навчається близько тисячі дітей, та створили літній дитячий табір.

Народився настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Житомира митрофорний протоієрей о. Богдан Бойко 3 вересня 1962 року на Львівщині у сім’ї робітників.

В 1979 році закінчив Буську середню школу №2, в тому ж році вступив у ТУ-59 м. Львова на спеціальність радіомонтажник.

1980-81 рр. різноробочий у Буському відділенні Бродівського міжрайонного РБУ.

1983р. вступив, а в 1988 році закінчив навчання у Львівському політехнічному інституті за спеціальністю інженер-будівельник автомобільних шляхів.

1988-90 рр. працював інженером-будівельником.

1990-91 рр. паламар в Успенському кафедральному соборі м. Смоленська, Росія. У лютому місяці 1991 р. рукопокладений у сан диякона, а в квітні Патріархом Мстиславом у сан священика, направлений у Житомир настоятелем Свято-Михайлівської церкви.

1993 року заснував найбільшу Духовну дитячу недільну школу в Україні і в УПЦ КП.

1994-98 рр. заочно навчався у Волинській Духовній семінарії.

2 лютого 1995р. за заслуги в галузі церковної діяльності на благо утвердження державності України, миру та міжконфесійної, міжнаціональної злагоди і як священник Житомирського козацького коша, удостоєний міжнародної премії ім. І. Огієнка (митрополита Іларіона).

В 1998р. Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом нагороджений митрою.

У 2000-2004 рр. навчався на православному відділі Християнської Академії Теологічної м. Варшава, Республіка Польща.

В 2006 році вступив і 2007 закінчив магістратуру Національного університету “Острозька академія” за спеціальністю магістр богослов’я.

У 2006 році вступив у аспірантуру Інституту Філософії НАН України, відділ релігієзнавства. Розпочав наукову працю за темою: “Трансформаційні процеси в житті християнських конфесій на Волині періоду її перебування у складі Російської імперії (1793-1917 рр.)”.

2009 році успішно захистив дисертацію, отримав ступінь кандидата історичних наук в царині релігієзнавства.

Одружений, має двох дітей. 

Будьте першим, хто прокоментував "Настоятель Михайлівського собору отримав орден «За заслуги» від Президента України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*