Названо дату, коли у Житомирі відкриють кінотеатри

Кінопрокат в Україні мертвий. Кіновиробництво майже мертве. Але промінь надії таки блимнув. Проблему обговорили на зустрічі, де були присутні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, представники кінопрокатного бізнесу, а також окремі народні депутати. Зустріч виявилася результативною.

Слід сказати, що О. Ткаченко, якого щойно (4 червня) призначили міністром – не лише досвідчений телевізійний менеджер, але й людина, давно і міцно закохана в кіно. Зокрема, від 2005 року Олександр Ткаченко був головою правління Одеської кіностудії, займався розвитком мережі кінотеатрів в Україні та дистрибуцією кіно. На посаді міністра він має твердий намір добиватися повернення коштів, виділених з державного бюджету на культурні проекти (в тому числі на Держкіно) – але заморожених у зв’язку з наступом COVID-19.

В результаті зацікавлені сторони дійшли згоди: кінотеатри можуть відкритися вже 2 липня. Щоправда, працюватимуть вони з певними обмеженнями. Кабінет міністрів, наприклад, обговорював варіант, коли кінозал працює з навантаженням не більше 30% від загальної кількості місць у залі.

Чому «можуть відкритися», а не «відкриються» напевне? Перш за все тому, що ситуація з поширенням SARS-CoV-2 в Україні не має достовірних прогнозів навіть на 20 днів. Вже зрозуміло, що літо, сонце і спека – коронарний вірус не переможуть. Динаміка може змінитися у бік різкого збільшення випадків захворюваності. В цьому випадку відкриття кінотеатрів опиниться під великим знаком питання.

Може бути й інший варіант. Наприклад, в областях, позначених зеленим кольором – кіно дозволять. А в областях, позначений жовтим (а також у Києві) – ні. В цьому разі Житомиру та області нічого не світить.

Нагадаю, днями Житомирська область потрапила до «чорного списку» Міністерства охорони здоров’я – оскільки має занадто високий COVID-індекс: понад 12 випадків на 100 000 населення. Це означає, що послаблення карантину для Житомирщини поки що не передбачені.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Названо дату, коли у Житомирі відкриють кінотеатри"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*