Уряд вважає, що Житомирщина погано виконує карантин і не готова до його послаблення

8 червня Кабінет міністрів заніс Житомирську область у «чорний список» регіонів, які не можуть претендувати на послаблення умов карантину – введеного на тлі поширення в Україні SARS-CoV-2. Формальною причиною стало те, що Житомирщина не відповідає вимогам Міністерства охорони здоров’я, визначеним в якості умов для такого послаблення.

Перше за все йдеться про так звану «інцидентність». Вона у Житомирській області становить 12,84 випадків захворювання на 100 тисяч населення. А для послаблення карантину цей показник має бути меншим за 12. Разом із Житомирською областю до «чорного списку» доєдналися також Закарпатська (інцидентність 14,36) та Чернігівська (інцидентність 12,32). У списку раніше було занесено Київ, Волинську, Рівненську, Львівську та Чернівецьку області. Остання утримує сумне лідерство серед областей України: інцидентність на Буковині становить 35,62 випадки на 100 000.

Можна, звичайно, сперечатися про те, чому в якості інцидентного порогу обрали саме 12 – а не 10, наприклад, або не 20. Та це навряд чи якось втішить мешканців областей, перелічених вище. Потрапляння регіону у «чорний список» означає, що обласна влада найближчим часом не ініціюватиме жодних заходів, спрямованих на лібералізацію карантинних обмежень. А знаючи характер міської влади Житомира – можна впевнено прогнозувати, що й місто не наважиться на такі дії. На практиці Житомирщину очікує пролонгація нинішнього стану на невизначений термін. Про подальші послаблення у сфері пасажирських перевезень, про відкриття кінотеатрів, концертних майданчиків, фестивалів, ярмарків тощо – поки що можна навіть не згадувати. А про День Житомира-2020 взагалі слід забути.

Тепер вгадайте: на кого влада покладає відповідальність за те, що епідемія не зупиняється навіть в умовах літньої спеки? Правильно – на нас із вами. На нараді у Президента України голова уряду Денис Шмигаль поскаржився на те, що українці масово порушують вимоги карантинних обмежень. Перше за все йдеться про масове ігнорування маскового режиму – про що Times.Zt.Ua писав ще місяць тому. Володимир Зеленський висловився на цю тему стримано: «Жорсткий карантин був недаремним, впевнений, що він врятував багато життів. Однак і надалі щодня у нас помирають люди від коронавірусних ускладнень. Ми не хотіли б знову повертатися в такі жорсткі рамки. Тому тримаймо руку на пульсі щодо розвитку подій і нагадуймо людям, що правила соціального дистанціювання й маскового режиму мають діяти…»

Але ані Зеленський, ані Шмигаль жодним словом не обмовилися про відповідальність влади та очевидні помилки, допущені нею. Наприклад, у березні – коли Україна через «закриті» кордони впустила сотні тисяч громадян з держав, охоплених епідемією COVID-19.    

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Уряд вважає, що Житомирщина погано виконує карантин і не готова до його послаблення"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*